08:30

Atp Novak

Elevul lui Darren Cahill poate deveni lider ATP fara macar sa joace la Roland Garros 2024

Cursa pentru locul intai al ierarhiei ATP se va duce in doi, Novak Djokovic si Jannik Sinner fiind actorii implicati in aceasta batalie. Ar fi putut exista pe lista si Daniil Medvedev, dar eliminarea din optimile de la ATP Roma l-a scos matematic din calcule.

OPINIE Cifrele arata ca Novak Djokovic nu mai este, in 2024, jucatorul de neinvins. Explicatii pentru un sezon dezamagitor

Novak Djokovic traverseaza un moment cenusiu al carierei, sarbul in varsta de 36 de ani fiind departe de asteptarile sale si ale fanilor liderului ATP. Nole are procentaje mai slabe decat in sezonul trecut, iar problemele au aparut atat cu serviciul, cat si la retur - capitol unde este considerat cel mai bun in istorie.

VIDEO Novak Djokovic, invins in doar 68 de minute in turul trei de la ATP Roma

Novak Djokovic a fost eliminat in turul trei al turneului ATP de la Roma, dupa ce a fost invins in doua seturi de Alejandro Tabilo, scor 6-2, 6-3.

Sfarsit de drum pentru Djokovic la Roma. Sarbul a fost eliminat de locul 32 mondial

Novak Djokovic a fost eliminat din turneul ATP Masters 1. 000 de la Roma si a constituit una dintre surprizele majore ale competitiei. Cu toate ca este considerat unul dintre cei mai mari jucatori din istoria tenisului si ocupantul locului intai in clasamentul mondial masculin, Djokovic a fost invins in doua seturi de catre chilianul Alejandro .

VIDEO Novak Djokovic, faza zilei la ATP Roma - Cum s-a prezentat in fata fanilor, dupa ce a fost lovit in cap cu o sticla

Novak Djokovic a fost lovit vineri in cap cu un recipient pentru apa, dar sarbul a facut haz de necaz si sambata le-a oferit un moment amuzant fanilor prezenti la Mastersul de la Roma.

VIDEO. Momente de groaza pentru Novak Djokovic. Tenisemnul a fost lovit in cap cu o sticla

Novak Djokovic, in varsta de 36 de ani si clasat pe primul loc in clasamentul ATP, a intampinat o situatie neplacuta dupa ce s-a calificat in turul trei de la Roma, in urma victoriei impotriva lui Corentin Moutet, in varsta de 25 de ani si clasat pe locul 83 in clasamentul ATP, cu scorul de .

Novak Djokovic revine pe teren dupa ce a fost lovit in cap cu o sticla

Novak Djokovic va juca duminica in turneul ATP Masters 1000 de la Roma, chiar daca vineri a fost lovit in cap de o sticla aruncata de un spectator. Sportivul a confirmat printr-o postare ca va fi prezent in turul 3 pentru a-l intalni pe chilianul Alejandro Tabilo, locul 32 mondial. Novak Djokovic s-a prabusit din cauza loviturii la cap .

VIDEO Novak Djokovic, lovit in cap cu o sticla in timp ce dadea autografe la ATP Roma - Reactia sarbului

Novak Djokovic s-a calificat fara emotii in turul trei la turneul Masters de la Roma, dar liderul clasamentului ATP a avut parte de un moment dureros in timp ce semna autografe: a fost lovit in cap de un recipient metalic si s-a prabusit.

Novak Djokovic, calificare la pas in turul trei la ATP Roma

Novak Djokovic a obtinut calificarea in turul trei al turneului ATP de la Roma, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Corentin Moutet, scor 6-3, 6-1.

Rafael Nadal, noroc la tragerea la sorti pentru ATP Roma - Cu cine va juca Novak Djokovic

Rafael Nadal s-a oprit in optimi la turneul de la Madrid, dar ibericul incearca sa-si intre in forma pentru Roland Garros 2024, iar luni si-a aflat traseul virtual de la Roma, competitie de categorie ATP Masters 1000.

Novak Djokovic a indepartat din echipa unul dintre oamenii de baza

Novak Djokovic n-a reusit sa castige vreun titlu in 2024, iar rezultatele sub asteptari din inceputul sezonului nu au ramas fara urmari. Liderul ierarhiei ATP a anuntat marti ca Marco Panichi antrenorul de fitness) nu va mai face parte din echipa sa.

Novak Djokovic a castigat Premiul Laureus rezervat celui mai bun sportiv al planetei

Liderul clasamentului ATP Novak Djokovic a fost ales sportivul anului in cadrul celei de-a 25-a ceremonii a Premiilor Laureus, Oscarurile pentru sport, desfasurata luni seara la Madrid. Djokovic a reusit un sezon 2023 spectaculos, in cursul caruia a ajuns la 24 de titluri de Grand Slam, dupa victoriile de la Australian Open, Roland Garros si .

VIDEO Gala Laureus: Novak Djokovic a fost desemnat sportivul anului 2023 - Premiu special pentru un jucator de la Real Madrid

In cadrul Galei Laureus, Novak Djokovic a primit titlul de sportivului anului 2023, reusind sa domine pentru inca un sezon circuitul ATP.

Casper Ruud a castigat turneul ATP de la Barcelona

Favorit numarul trei in lipsa lui Novak Djokovic si Carlos Alcaraz, norvegianul Casper Ruud s-a impus duminica in finala turneului ATP de la Barcelona in fata lui Stefanos Tsitsipas 7 ATP), scor 7-5, 6-3.

Novak Djokovic poate pierde locul 1 ATP inainte de Roland Garros 2024 - Decizia luata de sarb

Novak Djokovic a hotarat sa nu participe la turneul ATP Masters 1000 de la Madrid, liderul clasamentului ATP alegand sa nu forteze inainte de Roland Garros 2024.

L-a invins pe Novak Djokovic la Indian Wells, dar a fost eliminat dramatic de la ATP Tiriac Open 2024

Luca Nardi, jucator care a produs surpriza anului invingandu-l pe Novak Djokovic la Indian Wells, a fost eliminat in primul tur de la Tiriac Open, italianul fiind invins dramatic de Thiago Seyboth Wild, dupa ce a ratat cinci mingi de meci, scor 6-3, 5)6-7, 7-62).

Novak Djokovic, eliminat surprinzator in semifinale la Monte Carlo

Novak Djokovic a fost eliminat in semifinalele turneului ATP de la Monte Carlo, dupa ce a fost invins in trei seturi de Casper Ruud, scor 4-6, 6-1, 6-4.

Ion Tiriac: Trei sferturi din succesul lui Novak Djokovic se datoreaza turneului de la Bucuresti

Sambata a avut loc tragerea la sorti a tabloului principal de la Tiriac Open 15-21 aprilie), iar Ion Tiriac a afirmat ca Novak Djokovic nu i-a uitat numele si a vorbit despre cat de important este turneul ATP 250 pentru tara noastra.

ATP Monte Carlo: Novak Djokovic si-a aflat adversarul din semifinale - Tabloul complet

Casper Ruud s-a calificat in semifinalele turneului ATP de la Monte Carlo, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Ugo Humbert, scor 6-3, 4-6, 6-1.

Novak Djokovic, calificare cu emotii in semifinale la Monte Carlo

Novak Djokovic a obtinut vineri calificarea in semifinalele turneului ATP de la Monte Carlo, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Alex De Minaur, scor 7-5, 6-4.

actualitate, 08:30