17:45

ATP Roma: Marius Copil, invins in primul tur al calificarilor

Marius Copil 78 ATP) a fost invins in primul tur al calificarilor din cadrul turneului Masters de la Roma. Jucatorul roman a cedat in doua seturi in fata lui Nicolas Jarry Chile, 72 ATP), scor 6-74), 2-6, dupa o ora si 17 minute de joc. continuă pe Hotnews

WTA Roma: Irina Begu, in ultimul tur al calificarilor - Victorie in trei seturi cu Daria Gavrilova

Irina Begu 96 WTA) a acces in ultimul tur al calificarilor turneului de categorie Premier 5 de la Roma. Jucatoarea noastra a trecut in trei seturi de australianca Daria Gavrilova 57 WTA) cap de serie numarul 6, scor 7-6 1), 2-6, 6-2.

Simona Halep va avea primul tur liber la Roma

Organizatorii turneului WTA de la Roma au tras la sorti, vineri, tabloul meciurilor competitiei de simplu.

ATP Madrid: Roger Federer, invins de Dominic Thiem / Elvetianul a ratat doua mingi de meci in setul secund

Roger Federer a mai pierdut o data in fata lui Dominic Thiem a fost invins si in finala de la Indian Wells), scor 3-6, 7-611), 6-4 si a fost eliminat in sferturile competitiei de la Madrid.

actualitate, 17:45