20:00

ATP Rotterdam: Marius Copil, invins in turul intai de Damir Dzumhur

Finalist saptamana trecuta la Sofia, Marius Copil a parasit prematur turneul ATP de la Rotterdam, jucatorul nostru fiind depasit in doua seturi identice 6-4, 6-4) de bosniacul Damir Dzumhur 29 ATP). continuă pe Hotnews

In varsta de 27 de ani, Marius Copil 93 ATP) trebuie sa mai astepte pentru a-si indeplini visul de a cuceri primul titlu ATP. Romanul a fost invins de Mirza Basic 129 ATP), scor 6-76), 7-64), 4-6, in ultimul act al turneului de Sofia, la capatul unui meci extrem de echilibrat. Dezamagirea este mare, mai ales ca Marius a dominat in multe momente finala si a ratat mingi de break importante. Dupa ce a lasat impresia ca a ramas fara resurse fizice in startul setului decisiv, bosniacul a revenit si si-a adjudecat primul trofeu ATP al carierei dupa doua ore si 20 de minute de joc. Se actualizeaza.

VIDEO ATP Sofia: Marius Copil, invins dramatic in prima finala ATP a carierei - Basic s-a impus dupa un meci de peste doua ore

In varsta de 27 de ani, Marius Copil 93 ATP) trebuie sa mai astepte pentru a-si indeplini visul de a cuceri primul titlu ATP. Romanul a fost invins de Mirza Basic 129 ATP), jucator venit din calificari, scor 6-76), 7-64), 4-6, in ultimul act al turneului de Sofia, la capatul unui meci extrem de echilibrat. Dezamagirea este mare, mai ales ca Marius a dominat in multe momente finala si a ratat mingi de break importante. Dupa ce a lasat impresia ca a ramas fara resurse fizice in startul setului decisiv, bosniacul a revenit si si-a adjudecat primul trofeu ATP al carierei dupa doua ore si 20 de minute de joc.

Tenismenul Marius Copil, invins in prima finala ATP din cariera sa

Marius Copil a pierdut finala Sofia Open, fiind invins de bosniacul Mirza Basic cu 7-6, 6-7, 6-4. Marius Copil a jucat prima finala ATP a carierei la Sofia, in fata lui Mirza Basic, locul 129 ATP. A fost o.

Clasamentul ATP: Salt de 19 pozitii pentru Marius Copil - A ajuns pe 74 in lume

Marius Copil a inregistrat un salt de 19 pozitii in clasamentul ATP, dupa ce a disputat finala turneului de la Sofia. In acest moment, jucatorul nostru se afla pe locul 74 in lume, cu 731 de puncte acumulate. Lider se mentine Rafael Nadal, insa ibericul ar putea pierde locul intai daca Roger Federer va ajunge in semifinalele turneului de la Rotterdam se disputa in aceasta saptamana).

Marius Copil pierde prima finala ATP a carierei dupa un meci strans la Sofia

Tenismenul Marius Copil a fost invins de bosniacul Mirza Basic in finala Sofia Open. A fost 7-6, 6-7, 6-4 pentru Basic.

Marius Copil: A fost cea mai buna saptamana a mea de pana acum in circuit. Obiectivul meu principal este sa ajung in top 50

Tenismenul Marius Copil, care a fost invins, duminica, dupa finala turneului de la Sofia, a declarat ca pentru el aceasta saptamana a fost cea mai buna de pana acum in circuitul ATP si ca obiectivul sau este sa ajunga in top 50.

LIVE Marius Copil in finala de la Sofia

Marius Copil disputa duminica dupa ora 17:00 prima lui finala de turneu ATP din cariera la simplu.

LIVE Marius Copil in finala de la Sofia. Meciul ajunge in decisiv!

VIDEO ATP Rotterdam: Nu-si revine - Stan Wawrinka, eliminat in turul intai de locul 259 ATP

Ajuns pe locul 13 in clasamentul mondial dupa ce nu a jucat mai multe luni din cauza unei accidentari, Stanislas Wawrinka a parasit turneul ATP de la Rotterdam inca din runda inaugurala. Calaul elvetianului a fost locul 259 ATP, olandezul Tallon Griekspoor.

ATP Rotterdam: Horia Tecau si Jean-Julien Rojer, in sferturi - Victorie importanta in fata cuplului Feliciano Lopez/Marc Lopez

Horia Tecau si Jean-Julien Rojer cap de serie numarul patru) s-au calificat, marti, in sferturile turneului ATP de la Rotterdam, dupa ce au trecut in doua seturi, scor 6-4, 6-4, de Marc Lopez si Feliciano Lopez ambii Spania). Se actualizeaza.

actualitate, 20:00