05:30

Australian Open 2015. Halep, dupa ce a ajuns in sferturi: Am putut sa joc cel mai bun tenis al meu, sunt multumita!

Simona Halep a invins-o pe Yanina Wickmayer si s-a calificat in sferturile de finala de la Australian Open. Victoria in doua seturi, scor 6-4, 6-2, i-a dat incredere romancei, care a explicat cum a reusit s-o rapuna pe adversara sa din optimi. continuă pe Adevărul

Australian Open 2015. Halep, calificata in sferturi, dupa 6-4, 6-2 cu Wickmayer. Urmeaza o adversara de top

AUSTRALIAN OPEN 2015 Simona Halep, cap de serie numarul 3, s-a calificat in sferturile de finala, dupa ce a eliminat-o pe belgianca Yanina Wickmayer, 80 WTA, cu scorul de 6-4, 6-2.

Australian Open 2015. Halep, calificata in optimi dupa un meci dificil cu Mattek-Sands, scor 6-4, 7-5. Care este urmatoarea adversara

Australian Open 2015. Simona Halep, cap de serie numarul 3, s-a calificat in optimile turneului de Grand Slam, dupa ce a invins-o pe americanca Bethanie Mattek-Sands, locul 258 WTA, cu scorul de 6-4, 7-5.

Australian Open 2015. Halep, despre Makarova: O stiu...Eu am sansa mea!

Simona Halep, cap de serie numarul 3, a declarat, dupa calificarea in sferturile Australian Open 2015, ca este increzatoare in sansa sa si a precizat ca va trebui sa isi impuna jocul in fata Ekaterinei Makarova.

Australian Open 2015. Halep propune ca meciurile fetelor sa se joace inaintea celor de la masculin

Australian Open 2015. Simona Halep, a treia favorita a turneului, a criticat modul in care au fost programate partidele de simplu si a propus ca fetele sa intre pe teren inaintea baietilor. Propunerea romancei este una justificata, avand in vedere intarzierile produse de meciurile de la masculin.

Australian Open 2015: Halep, in fata primei adversare de top din 2015, Ekaterina Makarova

Simona Halep, cap de serie numarul 3, s-a calificat, pentru al doilea an consecutiv, in sferturile de finala ale Australian Open. Dupa ce a trecut de Yanina Wickmayer, cu scorul de 6-4, 6-2, pentru romanca urmeaza o adversara de top.

LIVESCORE Australian Open 2015. Halep joaca acum impotriva lui Bethanie Mattek-Sands, in turul 3

Simona Halep joaca impotriva americancei Bethanie Mattek-Sands, in turul 3 la Australian Open 2015, vineri dimineata, dupa ora 5. 30, meciul fiind in format livescore pe www. adevarul. ro. Partida se va disputa pe Arena Margaret Court.

Australian Open 2015. Simona Halep a invins-o usor peWickmayer, dupa o ora si 19 minutesi s-a calificat in sferturi

Australian Open 2015. Simona Halep ainvins-o in optimi pe belgianca Yanina Wickmayer, locul 80 mondial, scor 6-4, 6-2 si s-a calificat in sferturile de finala. Gratie acestui succes, jucatoarea noastrava ramane sigur pelocul 3 mondial dupa Openul Australiei.

Australian Open 2015. Reactia Simonei Halep dupa calificarea in optimi. Ce spune de eliminarea lui Federer

Australian Open 2015. Simona Halep, cap de serie numarul 3, a spus ca va intalni din nou o adversara dificila, in optimi, dupa meciul greu pe care l-a avut cu Mattek-Sands. Romanca a mai spus ca a surprins-o eliminarea prematura a lui Roger Federer, de pe tabloul de la masculin.

Australian Open 2015. VIDEO. Halep, calificata in optimi dupa un meci dificil cu Mattek-Sands, scor 6-4, 7-5. Care este urmatoarea adversara

Australian Open 2015: Amica Simonei Halep, Kvitova, a parasit competitia dupa trei tururi

Australian Open 2015 a produs o noua eliminare surpriza, dupa ce Petra Kvitova Cehia), cap de serie numarul 4, a parasit competitia in turul al treilea. Ea fost invinsa de Madison Keys, 35 WTA.

actualitate, 05:30