15:30

Australian Open: Simona Halep revine si merge in turul 3, adversara sa acuza: A fost ca la sauna

Simona Halep s-a calificat joi dimineata in turul al treilea la Australian Open. Ea a invins-o pe americanca Varvara Lepchenko cu 4-6 6-0 6-1, intr-un meci care a durat doua ore si 20 de minute, jucat la 42 de grade si intrerupt de doua ori. continuă pe Online Sport

FOTO Australian Open: Simona Halep a trecut fluierand in turul doi

Jucatoarea de tenis din Constanta a castigat fara emotii confruntarea din turul inaugural de la Australian Open, 6-0, 6-1 cu poloneza Katarzyna Piter. Meciul a durat 54 de minute.

Australian Open Simona Halep merge fara probleme in turul 4, adversara sa acuza: A fost ca la sauna

Simona Halep s-a calificat joi dimineata in turul al patrulea la Australian Open. Ea a invins-o pe americanca Varvara Lepchenko cu 4-6 6-0 6-1, intr-un meci care a durat doua ore si 20 de minute, jucat la 42 de grade si intrerupt de doua ori.

Australian Open: Simona Halep s-a calificat in turul III

Simona Halep, cap de serie nr. 11 si nr. 11 mondial, a reusit calificarea in turul al treilea la Australian Open, dupa ce a invins-o joi pe americanca Varvara Lepchenko nr. 50 WTA), in trei seturi 4-6 6-0 6-1.

Australian Open: Simona Halep, in turul doi dupa un meci fara probleme in fata polonezei Katarzyna Piter 6-0 si 6-1/ Begu pierde la Voskoboeva 5-7; 6-4 si 4-6

Jucatoarea Simona Halep, cap de serie numarul 11, s-a impus fara probleme, marti dimineata, in primul tur de la Australian Open, in fata jucatoarei poloneze Katarzyna Pitera, anunta site-ul competitiei. Poloneza, locul 118 WTA, venita din calificari, nu a putut face fata ritmului impus de Halep, jucatoarea romana parand ca si-a regasit forma buna din sezonul precedent. Irina-Camelia Begu a pierdut in fata Galinei Voskoboeva Kazahstan) dupa ce a reusit sa egaleze situatia la seturi si sa conduca cu 3-1 in decisiv. Voskoboeva a revenit insa si a castigat cu 7-5; 4-6 si 6-4.

LIVE Australian Open: Simona Halep o intalneste in primul tur pe poloneza Katarzyna Piter/ 6-0 pentru Simona. Set fara probleme/ 2-0 in setul al doilea

Jucatoarea Simona Halep, cap de serie numarul 11, joaca de la aceasta ora impotriva jucatoarei poloneze Katarzyna Piter Polonia), locul 118 WTA si jucatoare venita din calificari, in primul tur la Australian Open, in timp ce Irina-Camelia Begu joaca in compania Galinei Voskoboeva Kazahstan), anunta site-ul competitiei. Partida a inceput la ora 02:006-0 pentru Simona. Set fara probleme 2-0 in setul al doilea.

Australian Open: Simona Halep se impune fara probleme in fata polonezei Katarzyna Piter 6-0 si 6-1/ Begu pierde la Voskoboeva 5-7; 6-4 si 4-6

Australian Open: Simona Halep e in turul 3 si are sanse mari sa ajunga in optimi! Urmatorul adversar - locul 152

Simona Halep a pierdut primul set in fata Varvarai Lepchenko, dar s-a razbunat in urmatoarele doua acte. Scor final 4-6, 6-0, 6-1.

UPDATE Australian Open (f) Simona Halep s-a calificat in turul III. Vezi rezultatele zilei

Simona Halep, cap de serie nr. 11 si nr. 11 mondial, a reusit calificarea in turul al treilea la Australian Open, dupa ce a invins-o joi pe americanca Varvara Lepchenko nr. 50 WTA), in trei seturi 4-6 6-0 6-1. UPDATE Tot joi s-au calificat in turul al treilea si Victoria Azarenka, Agnieszka Radwanska sau Maria Sarapova. Vezi in articol rezultatele zilei.

Simona Halep se vede la televizor pe Eurosport 2

Primul meci al Simonei Halep la Australian Open este transmis in direct pe Eurosport 2, in luni noapte de la ora 2.

Australian Open: Monica Niculescu, calificata in turul doi!.

Jucatoarea de tenis Monica Niculescu, locul 60 WTA, s-a calificat, luni, in turul doi la Australian Open, primul turneu de Grand Slam al anului, informeaza site-ul oficial al competitiei, conform Mediafax. Monica Niculescu a trecut in runda inaugurala de israelianca Shahar Peer, numarul 77 mondial, scor 6-4, 6-1. In turul doi, Monica Niculescu va intalni invingatoarea din meciul dintre Mirjana Lucic-Baroni Croatia) si germanca Sabine Lisicki, favorita numarul 15. Citeste si Australian Open.

actualitate, 15:30