14:00

Belgia a invins SUA, scor 2-1, dupa prelungiri, si s-a calificat in sferturile Cupei Mondiale

Belgia s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, dupa ce a invins, marti, cu scorul de 2-1, dupa prelungiri, selectionata Statelor Unite ale Americii, in optimile competitiei. Pentru. continuă pe B1

Germania a invins Algeria, scor 2-1, dupa prelungiri, si s-a calificat in sferturile CM

Reprezentativa Germaniei s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, dupa ce a invins selectionata Algeriei, scor 2-1, dupa prelungiri, luni, in optimile competitiei. Pentru Germania au marcat.

Cupa Mondiala: Belgia a invins SUA, scor 2-1 si va juca in sferturi cu Argentina

Belgia a invins selectionata SUA, in optimile Cupei Mondiale, cu scorul de 2-1 si urmeaza sa joace in sferturi impotriva nationalei lui Lionel Messi. Partida Belgia - SUA a fost decisa in reprizele suplimentare, la finalul celor 90 de minute regulamentare scorul fiind 0-0.

Fotbal - CM 2014: Belgia a invins SUA cu 2-1, dupa prelungiri, si s-a calificat in sferturile de finala

Echipa Belgiei s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale de fotbal din Brazilia 12 iunie - 13 iulie), dupa ce a invins formatia Statelor Unite cu scorul de 2-1 0-0, 0-0), dupa prelungiri, marti, pe 'Arena Fonte Nova' din Salvador, relateaza Agerpres.

CM Fotbal Belgia a invins SUA cu 2-1, dupa prelungiri, si s-a calificat in sferturile de finala

Belgia invinge Statele Unite dupa prelungiri si se califica in sferturile de finala ale Cupei Mondiale

Belgia a invins Statele Unite cu 2-1, dupa prelungiri, si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale pentru prima oara dupa 28 de ani. Partida disputata la Salvador a fost probabil cea mai frumoasa.

Germania a invins Algeria dupa prelungiri si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale

Germania a castigat cu 2-1 in fata Algeriei, dupa prelungiri, intr-un meci disputat la Porto Alegre, si s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale din Brazilia. in urma acestui rezultat, Africa.

VIDEO Germania - Algeria 2-1/ In sferturi dupa prelungiri

Germania a suferit 120 de minute pentru a trece de Algeria, scor 2-1, intr-o partida in care pornea drept mare favorita. Pentru germani urmeaza duelul cu Franta din sferturile Campionatului Mondial de Fotbal din Brazilia.

Costa Rica a invins Grecia, scor 6-4, la lovituri de departajare si s-a calificat in sferturile Cupei Mondiale

Reprezentativa statului Costa Rica s-a calificat in premiera in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, dupa ce a invins, duminica, la Recife, cu scorul de 6-4, in urma loviturilor de departajare, .

CM Fotbal: Columbia a invins Uruguay, scor 2-0, si s-a calificat in sferturile Cupei Mondiale

Reprezentativa Columbiei s-a calificat in sferturile de finala ale Cupei Mondiale, dupa ce a invins, sambata, pe Maracana, cu scorul de 2-0 1-0), selectionata Uruguayului, in optimile competitiei, informeaza Mediafax.

actualitate, 14:00