01:05

Bianca Andreescu a fost eliminata in primul tur la WTA Berlin

B1 TV B1 TV,

Bianca Andreescu a parasit turneul WTA 500 de la Berlin inca din primul tur, dupa ce a fost invinsa de Marketa Vondrousova, scor 7-60), 7-5. Primul set a ajuns la tiebreak Setul al doilea a fost unul spectaculos, canadiana a condus cu 4-1, Vondrousova a revenit pana la 5-4, a ratat trei mingi de meci, dar in final a reusit sa evite un nou tiebreak. continuă pe B1 TV

Bianca Andreescu, eliminata in primul tur la WTA Berlin

Bianca Andreescu 35 WTA) a parasit turneul WTA 500 de la Berlin inca din primul tur, dupa ce a fost invinsa de Marketa Vondrousova 53 WTA), scor 7-60), 7-5.

Dubla castigatoare de Grand Slam, eliminata in primul tur la WTA Berlin

Victoria Azarenka 19 WTA) trece printr-un moment greu al carierei si a fost eliminata din nou in primul tur, de aceasta data la turneul WTA 500 de la Berlin, dupa infrangerea in fata Aliaksandrei Sasnovich 70 WTA), scor 6-4, 6-4.