01:05

Borussia Dortmund

Starul lui PSG s-a accidentat si va rata EURO 2024

Lucas Hernandez, fundasul echipei Paris Saint-Germain, va rata finalul sezonului si Campionatul European din Germania, dupa ce s-a accidentat in timpul meciului cu Borussia Dortmund din semifinalele Champions League.

Statele Unite voteaza in favoarea extinderii definitiei antisemitismului

Camera Reprezentantilor a Congresului american a votat miercuri in favoarea extinderii definitiei antisemitismului folosita de Ministerul Educatiei, masura propusa ca raspuns la manifestatiile pro-palestiniene care perturba campusurile din intreaga tara.

Semifinale Liga Campionilor: Borussia Dortmund a invins-o Paris Saint-Germain cu scorul de 1-0 (1-0)

Borussia Dortmund a invins-o pe Paris Saint-Germain cu scorul de 1-0 1-0), miercuri seara, pe teren propriu, in prima mansa a semifinalelor Ligii Campionilor la fotbal, conform agerpres. ro. Unicul gol al partidei a fost inscris de atacantul Niclas Fullkrug 36). PSG si-a creat prima ocazie a meciului, dar Ousmane Dembele, fost jucator al Borussiei, a .

Semifinale Liga Campionilor: Borussia Dortmund a invins-o pe Paris Saint-Germain cu scorul de 1-0 (1-0)

Borussia Dortmund invinge PSG in mansa tur a semifinalelor din Champions League

Golul marcat de Niklas Fullkrug in finalul primei reprize a inclinat balanta in meciul dintre Borussia Dortmund si Paris Saint-Germain de miercuri seara. Bayern si Real au facut spectacol in prima semifinala din Liga Campionilor .

LiveBlog Borussia Dortmund - PSG, in turul semifinalelor Champions League Parizienii lovesc de doua ori bara

Borussia Dortmund si Paris Saint Germain se intalnesc in prima mansa a semifinalelor UEFA Champions League. Nemtii au revenit in careul de asi dupa 11 ani. Partida este transmisa in direct pe Digi Sport 1, Orange Sport si Prima Sport 1, dar si LiveBlog pe HotNews. ro.

VIDEO Cum sa intri primul pe stadion la un meci de Champions League - Ipostaza in care a fost surprins un suporter al Borussiei Dortmund

Borussia Dortmund - PSG este cea de-a doua semifinala din actuala editie de UEFA Champions League. Mansa tur va avea loc in Germania si va fi LiveBlog pe HotNews. ro.

Kylian Mbappe, cel mai mare jucator din istoria PSG

Astazi are loc cel de-al doilea meci din prima mansa a semifinalelor UEFA Champions League, Borussia Dortmund PSG, de la ora 22:00 Julien Laurens a urmarit Paris Saint-Germain PSG) de-a lungul anilor si, vorbind inainte de semifinala UEFA Champions League impotriva Borussiei Dortmund din Bundesliga, a declarat ca abordarea fara menajamente a managerului Luis .

Duel de cinci stele in Champions League - Cine transmite la tv semifinala dintre Borussia Dortmund si PSG

Borussia Dortmund si PSG s-au intalnit in faza grupelor Champions League, iar cele doua echipe se vor duela acum pentru un loc in marea finala. Mansa tur din semifinale va avea loc miercuri, de la ora 22:00, partida din Germania urmand sa fie transmisa in format LiveBLOG pe HotNews. ro.

Champions League: Borussia Dortmund vs PSG - Parizienii, favoriti pentru finala

Borussia Dortmund - PSG, meci contand pentru prima mansa a semifinalelor din Liga Campionilor, este programat, miercuri, 1 mai, de la ora 22:00, pe Signal Iduna Park, si va fi transmis in direct de Digi Sport 1, Orange Sport 1 si Prima Sport 1.

Liga Campionilor: Bayern si PSG ar putea sa repete finala din urma cu 4 ani

In data de 1 iunie, pe Wembley, va avea loc finala Ligii Campionilor, unde se va decide noua campioana a Europei. Fara campioana en-titre Manchester City, care a fost eliminata din competitie, patru dintre cele mai mari echipe din Europa, Bayern Munchen, Real Madrid, Borussia Dortmund si PSG, se vor confrunta in semifinale, promitand un spectacol de zile mari.

Real Madrid elimina Manchester City la loviturile de departajare pentru un loc in semifinalele Ligii Campionilor

Dupa multi finala din sferturi a Ligii Campionilor s-a jucat intre Real Madrid si Manchester City, iar cele doua echipe n-au dezamagit, cu opt goluri in doua manse si suspansul loteriei penalty-urilor drept bonus. PSG si Borussia Dortmund, primele semifinaliste din Liga Campionilor .

Diego Simeone explica de ce Atletico Madrid a fost eliminata de Borussia Dortmund din Champions League

Atletico Madrid castigase mansa tur a dublei cu Borussia Dortmund, dar a incasat patru goluri in Germania si a ratat calificarea in semifinalele Champions League. Dupa meciul de marti seara, Diego Simeone a avut un discurs fair-play si a recunoscut superioritatea adversarului.

Liga Campionilor: PSG si Borussia Dortmund, calificate in semifinale

Echipele Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund s-au calificat, marti, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce au eliminat formatiile FC Barcelona, respectiv Atletico Madrid. PSG s-a impus, scor 4-1, iar Borussia cu 4-2.

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa un scor categoric 4-2 cu Atletico Madrid

Borussia Dortmund a reusit calificarea in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o categoric pe Atletico Madrid cu scorul de 4-2 2-0), pe teren propriu, in mansa secunda a sferturilor de finala.

PSG si Borussia Dortmund s-au calificat in semifinalele Ligii Campionilor

Paris Saint-Germain s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe FC Barcelona cu scorul de 4-1 1-1), marti seara, in deplasare, in mansa secunda a sferturilor de finala, conform agerpres. ro. Dupa ce a castigat pe Parc des Princes cu 3-2, FC Barcelona a platit pretul faptului ca a ramas in .

PSG si Borussia Dortmund, primele semifinaliste din Liga Campionilor. Xavi a sarit la gatul lui Kovacs

Invinse in meciurile tur echipele Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund au revenit la returul sferturilor de finala si au obtinut calificari spectaculoase in careul de asi.

LiveBlog: Barcelona - PSG si Dortmund - Atletico Madrid, in sferturile Champions League Gol dupa gol la Barcelona si Dortmund

Marti vom afla care sunt primele doua echipe calificate in sferturile UEFA Champions League. Barcelona primeste vizita celor de la PSG 3-2 in tur), in timp ce Borussia Dortmund joaca contra lui Atletico Madrid 1-2 in tur). Partidele sunt transmise in direct pe Digi Sport 1, Digi Sport 2, Orange Sport, Prima Sport 1 si Prima Sport 2, dar si LiveBlog pe HotNews. ro.

Meciuri decisive in Champions League: Cine transmite la tv Barcelona - PSG si Borussia Dortmund - Atletico Madrid

Fanii au avut parte de 18 goluri in mansa tur din sferturile Champions League, iar marti vom afla primele echipe care se vor califica in semifinalele celei mai importante competitii europene. De la ora 22:00, Barcelona va incerca sa-si apere avantajul obtinut pe Parc des Princes 3-2 vs PSG), iar Borussia Dortmund va lupta pentru a intoarce rezultatul din Spania 1-2 vs Atletico Madrid).

Champions League: Borussia Dortmund vs Atletico Madrid - Totul pentru careul de asi

Borussia Dortmund - Atletico Madrid, meci contand pentru mansa a doua a sferturilor de finala din Liga Campionilor, este programat, marti, 16 aprilie, de la ora 22:00, pe Westfalenstadion, si va fi transmis in direct de Digi Sport 2, Orange Sport 3 si Prima Sport 2.