18:30

CE Box U-22: Cosmin Girleanu si Alina Ene, medaliati cu argint la competitia din Rusia

Romania a cucerit doua medalii de argint in ultima zi a Campionatelor Europene de box Under-22 de la Vladikavkaz Rusia), dupa ce Cosmin Petre Girleanu a pierdut meciul din finala cat. 49 kg, iar Alina Gabriela Ene a fost invinsa in finala categoriei +81 kg. continuă pe Hotnews

CE Box U-22: Cosmin Girleanu va lupta pentru aur la competitia din Rusia

Pugilistul roman Cosmin Petre Girleanu s-a calificat, vineri, in finala cat. 49 kg, la Campionatele Europene de box Under-22 de la Vladikavkaz Rusia), dupa ce l-a invins la puncte pe belarusul Evgheni Karmilcik, cu 5-0, in semifinale.

Cosmin Girleanu, argint la Campionatele europene de box U-22: Am pierdut, nu in ring, ci in fata arbitrilor. Asa este cand boxezi cu un rus, la ei acasa

Hunedoreanul Cosmin Girleanu a obtinut medalia de argint la Campionatele Europene de Box sub 22 de ani, desfasurate in Rusia, iar tot pe locul doi, cu mdalia de argint, s-a clasat si romanca Alina Gabriela Ene.

actualitate, 18:30