19:45

Calificarea Sferturile

Ronnie OSullivan, explicatii dupa eliminarea din sferturile CM Snooker 2023

Ronnie OSullivan a fost invins in sferturile Campionatului Mondial de Snooker de Stuart Bingham, scor 13-10, iar The Rocket a explicat de ce nu a reusit calificarea in careul de asi al competitiei.

Primii doi favoriti, calificare dupa set pierdut in sferturile ATP Madrid

Jannik Sinner si Carlos Alcaraz nu au avut o misiune usoara in optimile de finala ale turneului ATP 1000 de la Madrid. Primii doi favoriti au avut nevoie de cate trei seturi pentru calificarea in sferturi.

Al patrulea favorit, eliminat in optimi la ATP Madrid

Alexander Zverev a ratat marti calificarea in sferturile de finala ale turneului ATP 1000 de la Madrid, invins in doua seturi de argentinianul Francisco Cerundolo 22 ATP), scor 6-3, 6-4.

Jucatoarea de 17 ani, calificare in sferturile WTA Madrid - A eliminat inca o favorita

Mirra Andreeva a obtinut calificarea in sferturile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Jasmine Paolini, scor 7-62), 6-4.

Ronnie OSullivan continua cursa spre al 8-lea titlu mondial

Jucatorul englez Ronnie OSullivan a obtinut, luni, calificarea in sferturile de finala la Campionatul Mondial de snooker gazduit de Crucible, Sheffield.

infrangere pentru CSM Bucuresti in sferturile Ligii Campionilor. E nevoie de un meci mare in returul din Franta

Campioana Romaniei a inceput cu stangul dubla cu Metz pentru calificarea in Final Four.

CM Snooker: Primul jucator calificat in sferturile de la Crucible

David Gilbert este primul jucator care a obtinut calificarea in sferturile Campionatului Mondial de Snooker de la Crucible, editia din 2024.

Razvan Lucescu a ratat calificarea in semifinalele Conference League

PAOK Salonic a suferit o noua infrangere in fata celor de la Club Brugge, scor 2-0 pentru belgieni, iar formatia antrenata de Razvan Lucescu s-a oprit in sferturile de finala ale Conference League.

ATP Tiriac Open 2024: Calificare in sferturile de finala pentru cel mai tanar jucator al turneului

Cel mai promitator jucator de la turneul Tiriac Open, brazilianul Joao Fonseca, a reusit joi calificarea in sferturile de finala dupa ce l-a invins pe moldoveanul Radu Albot 139 ATP), scor 7-62), 6-2.

WTA Stuttgart: Trei dintre marile favorite, calificate in sferturi

Elena Rybakina a obtinut joi calificarea in sferturile turneului WTA 500 de la Stuttgart, a patra favorita avand nevoie de un meci de doua ore si 35 de minute pentru a o invinge pe Veronika Kudermetova.

Ziua decisiva pentru calificarea in semifinalele Ligii Europa si Conference League

Seara de joi, 18 aprilie, este dedicata meciurilor retur din sferturile de finala in Liga Europa si Conference League. in toate cele opt meciuri programate totul este posibil, inclusiv ca Liverpool sa rastoarne avantajul de 3-0 obtinut de Atalanta pe Anfield Road, desi statistica este impotriva cormoranilor.

VIDEO ATP Monte Carlo: Jucatorul momentului, calificare la pas in sferturile de finala

Jannik Sinner coninua forma excelenta aratata in ultimele luni, italianul reusind calificarea in sferturile turneului ATP Monte Carlo, dupa ce l-a invins pe germanul Jan Lennard Struff 25 ATP), scor 6-4, 6-2.

WTA Bogota: Irina Bara a ratat calificarea in semifinale

Irina Bara s-a oprit in sferturile de finala ale turneului WTA 250 de la Bogota, invinsa de italianca Sara Errani 117 WTA), scor 4-6, 6-2, 6-3.

U Cluj obtine calificarea in semifinalele Cupei Romaniei Betano cu gol in minutul 90+3

Partida de pe Cluj Arena dintre U Cluj si Hermannstadt se indrepta spre prelungiri, dar Anselmo a avut planuri sa incheie meciul in timpul regulamentar si sa califice Sepcile Rosii in semifinalele Cupei Romaniei Betano. Corvinul Hunedoara este prima semifinalista dupa victoria la scor cu CFR Cluj .

CS Dinamo s-a calificat in sferturile EHF European League la handbal masculin

CS Dinamo Bucuresti a reusit calificarea in sferturile de finala ale competitiei masculine de handbal EHF European League, dupa ce a castigat in deplasare cu echipa daneza Bjerringbro-Silkeborg, cu scorul de 27-24 16-8), marti seara, in mansa secunda a play-off-ului.

P Sferturile din Cupa Romaniei Betano sunt pe acelasi bilet cu Bet Builder

In perioada 2-4 aprilie sunt programate cele patru sferturi de finala din Cupa Romaniei Betano, meciuri care se disputa intr-o singura mansa, de aici si miza uriasa a acestor jocuri. Universitatea Craiova si CFR Cluj sunt mari favorite pentru calificarea in semifinale, dar Cupa Romaniei este o competitie pe care surprizele n-au ocolit-o de-a lungul timpului. Pe Betano, cu Bet Builder activat, toate pariurile preferate pot fi plasate pe acelasi bilet, dintr-un meci sau din mai multe meciuri, pentru o singura cota, dupa cum vom vedea in continuare.

Irina Begu, calificare la pas in sferturile WTA Antalya

Irina Begu a obtinut calificarea in sferturile turneului Megasaray Hotels Open Antalya), dupa ce a invins-o in doua seturi pe Tara Wurth, scor 7-5, 6-2.

Fosta lidera WTA, calificare la pas in sferturi la WTA Miami

Victoria Azarenka a obtinut calificarea in sferturile turneului WTA de la Miami, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Katie Boulter, scor 7-5, 6-1.

CSM Bucuresti, pas important pentru calificarea in sferturile Ligii Campionilor

Echipa CSM Bucuresti a obtinut o victorie importanta in deplasare cu Krim Ljubljana, in mansa tur a barajului din Liga Campionilor.

Deznodamant nebun in dubla dintre Maccabi Tel-Aviv si Olympiacos Pires. Ne-am amintit de Dinamo si Miracolul de la Liberec

Echipa din Grecia a obtinut calificarea in sferturile de finala din Conference League, dupa ce pierduse mansa tur, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 in fata celor de la Maccabi Tel-Aviv. Razvan Lucescu s-a calificat in sferturile Conference League .

actualitate, 19:45