00:07

Calificarea Turul

WTA Roma: Aryna Sabalenka, calificare in turul al treilea - Set pierdut cu locul 109 mondial

Aryna Sabalenka a obtinut calificarea in turul trei al turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Katie Volynets, scor 4-6, 6-3, 6-2.

Novak Djokovic, calificare la pas in turul trei la ATP Roma

Novak Djokovic a obtinut calificarea in turul trei al turneului ATP de la Roma, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Corentin Moutet, scor 6-3, 6-1.

Ana Bogdan, invinsa in turul secund la Roma

Ana Bogdan a ratat calificarea in turul al treilea la Roma, unde s-ar fi duelat cu Sorana Cirstea, dupa ce a fost invinsa in trei seturi de cehoaica Marketa Vondrousova, scor 6-2, 3-6, 6-4. Ana Bogdan, tenismena clasata pe locul 63 WTA, s-a inclinat dupa doua ore si 26 de minute in fata campioanei en .

WTA Roma: Jaqueline Cristian, calificare spectaculoasa in turul al treilea Romanca pierduse primul set

Jaqueline Cristian a reusit calificarea in turul al treilea al turneului WTA 1000 de la Roma, dupa meciul castigat in trei seturi in fata rusoaicei Elina Avanesyan 72 WTA), scor 5-7, 6-2, 6-2.

Rafael Nadal, calificare in turul doi la ATP Roma - Revenire a ibericului

Rafael Nadal a obtinut calificarea in turul doi al turneului ATP de la Roma, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Zizou Bergs, scor 4-6, 6-3, 6-4.

Tricolorii, aproape de Mondial. Romania, victorie la limita in barajul cu Cehia

Nationala de handbal masculin a Romaniei a surclasat Cehia cu scorul de 31-30, la Baia Mare, in turul barajului pentru calificarea la Campionatul Mondial din 2025. La primul meci oficial al lui George Buricea ca selectioner, Romania a inceput bine, iar la pauza avea un avans de patru goluri, 15-11. in partea a doua, tricolorii .

Irina Begu, calificata in turul doi la WTA Roma

Irina Begu a obtinut calificarea in turul doi al turneului WTA de la Roma, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Rebeka Masarova, scor 5-7, 6-3, 6-4.

Irina Begu revine spectaculos pentru calificarea in turul doi la Roma

Jucatoarea Irina Begu s-a calificat, joi, in turul secund la Roma, turneu de categorie WTA 1000.

Ana Bogdan invinge o finalista de Grand Slam pentru calificarea in turul 2 la Roma

Jucatoarea Ana Bogdan s-a calificat, marti, in turul secund la turneul WTA 1000 de la Roma.

Marti aflam prima finalista din actuala editie a Champions League - Cine transmite la tv PSG vs Dortmund

PSG si Borussia se vor lupta in aceasta seara pentru a obtine calificarea in marea finala a Champions League, editia 2023-2024. Ambele formatii au mai jucat cu trofeul pe masa, diferenta fiind ca gruparea din Dormund a cucerit cupa in 1997. Mansa retur de pe Parc des Princes incepe de la 0-1 pentru gruparea din Bundesliga scor inregistat in turul de pe Westfalenstadion).

Jucatoarea de 16 ani a eliminat campioana de la Wimbledon in turul trei la WTA Madrid

Mirra Andreeva a obtinut calificarea in optimile turneului WTA de la Madrid, dupa ce a invins-o in doua seturi pe Marketa Vondrousova, scor 7-5, 6-1.

VIDEO Rafael Nadal, cea mai importanta victorie din sezonul de zgura - E in turul trei la ATP Madrid

Rafael Nadal a obtinut calificarea in turul trei al turneului ATP de la Madrid, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Alex De Minaur, scor 7-66), 6-3.

Elevul lui Patrick Mouratoglou, in turul trei la ATP Madrid - Duel de aproape trei ore

Holger Rune a obtinut calificarea in turul trei al turneului ATP de la Madrid, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Mariano Navone, scor 5-7, 7-62), 6-4.

Jaqueline Cristian, victorie senzationala in turul doi la WTA Madrid - Set castigat cu 6-0 in fata unei campioane de Grand Slam

Jaqueline Cristian a obtinut calificarea in turul trei al turneului WTA Madrid, dupa ce a invins-o in trei seturi pe Barbora Krejcikova, scor 2-6, 6-0, 6-2.

Carlos Alcaraz, victorie fulger in turul doi la ATP Madrid - Doar trei gameuri pierdute

Carlos Alcaraz a obtinut calificarea in turul trei al turneului ATP de la Madrid, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Alexander Shevchenko, scor 6-2, 6-1.

Cati bani a incasat Sorana Cirstea pentru calificarea in turul trei la Madrid. Misiune imposibila pentru romanca in faza urmatoare

Ana Bogdan, eliminata in primul tur la WTA Madrid Doua reveniri spectaculoase si minge de meci ratata

Ana Bogdan a ratat marti calificarea in turul al doilea al turneului WTA 1000 de la Madrid, scor 7-65), 64)-7, 2-6 cu Xiyu Wang, intr-un meci in care a fost condusa de mai multe ori de adversara, dar a ratat si o minge de meci.

Rafael Nadal, victorie entuziasmanta in primul tur la ATP Barcelona

Rafael Nadal a obtinut calificarea in turul doi al turneului ATP de la Barcelona, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Flavio Cobolli, scor 6-2, 6-3.

Novak Djokovic, in optimi la ATP Monte Carlo - Debut excelent pe zgura

Novak Djokovic a pornit ca din tun in sezonul de zgura, liderul clasamentului ATP obtinand calificarea in optimile Mastersului de la Monte Carlo dupa ce l-a invins categoric pe Roman Safiullin locul 41 mondial), scor 6-1, 6-2.

Ana Bogdan, eliminata in primul tur al competitiei de la Charleston, dupa meciul cu Elisabetta Cocciaretto

Ana Bogdan a fost eliminata in primul tur al turneului de 500 de puncte WTA de la Charleston, dupa meciul cu italianca Elisabetta Cocciaretto 56 WTA). Ana Bogdan a ratat calificarea in turul doi la Charleston Ana Bogdan 66 WTA) s-a impus in primul set al partidei cu Elisabetta Cocciareto si l-a si castigat.

actualitate, 00:07