21:45

Calificat Conference

Universitatea Cluj s-a calificat in finala barajului pentru Conference League

Echipa pregatita de Ioan Ovidiu Sabau a castigat in deplasare cu Otelul Galati, scor 2-0 0-0), barajul echipelor din playout pentru obtinerea unui loc in editia viitoare a cupelor europene.

Olympiakos Pireu, in prima finala europeana din istorie! Grecii au invins-o pe Aston Villa in dubla mansa

Olympiakos Pireu s-a calificat in finala Europa Conference League, dupa ce s-a impus cu scorul de 2-0 in fata englezilor de la Aston Villa, pe teren propriu, in returul semifinalelor. Olympiakos se impusese si in prima mansa, la Birmingham, cu 4-2. Eroul calificarii a fost atacantul marocan Ayoub El Kaabi, care a reusit un hat-trick .

Olympiakos Pireu s-a calificat in finala Europa Conference League. E in avantaj: va juca acasa, in Grecia

Olympiakos Pireu s-a calificat in finala Europa Conference League la fotbal, dupa ce a invins echipa engleza Aston Villa cu scorul de 2-0, joi seara, pe teren propriu, in mansa secunda a semifinalelor.

Adversara Fiorentinei din finala UEFA Conference League

Olympiakos Pireu a invins joi Aston Villa cu scorul de 1-0, dupa 4-2 in mansa tur si s-a calificat in finala Conference League din acest an, unde va intalni Fiorentina.

Fiorentina, in finala Conference League, pentru al doilea an consecutiv

Fiorentina a remizat in deplasare cu FC Bruges, scor 1-1, si s-a calificat pentru al doilea an la rand in finala Conference League, a treia competitie continentala intercluburi ca valoare. Dupa ce castigase mansa tur, de pe teren propriu, cu scorul de 3-2, formatia viola s-a vazut condusa in Belgia inca din minutul 20, dupa .

Fiorentina din nou in finala Europa Conference League

Fiorentina s-a calificat pentru al doilea an la rand in finala Europa Conference League la fotbal, dupa ce a terminat la egalitate cu FC Bruges, 1-1, miercuri seara, in deplasare, in mansa secunda a semifinalelor.

Conference League: Fiorentina, a doua calificare consecutiva in finala

ACF Fiorentina s-a calificat miercuri in finala UEFA Conference League, dupa 1-1 in deplasarea de la Club Brugge in retur, dupa ce in prima mansa castigase la limita cu scorul de 3-2.

Fiorentina, prima finalista a Conference League

Echipa italiana Fiorentina s-a calificat pentru al doilea an consecutiv in finala Conference League, a treia competitie ca importanta in fotbalul european.

PAOK-ul lui Razvan Lucescu, eliminata din Conference League! Echipele calificate in semifinalele competitiei

PAOK Salonic, echipa antrenata de romanul Razvan Lucescu, a ratat calificarea in semifinalele Conference League, dupa ce a fost invinsa de pe teren propriu cu 2-0 de FC Bruges. in penultimul act al celei de-a treia competitii europeane s-au mai calificat Fiorentina, Aston Villa si Olympiakos Pireu. La Salonic, ambele goluri ale oaspetilor au fost .

PAOK Salonic, remontada de sezantie in Conference League. Elevii lui Razvan Lucescu au zdrobit-o pe Dinamo Zagreb

PAOK Salonic, formatia antrenorului roman Razvan Lucescu, s-a calificat in sferturile de finala ale Conference League, dupa o revenire de senzatie. Grecii au invins-o pe teren propriu pe Dinamo Zagreb cu scorul de 5-1, dupa ce in meciul tur pierdusera cu 2-0 in Croatia. Dupa ce in tur se inclinasera cu 2-0 in Croatia, PAOK .

Olympiakos Pireu a intors in mod incredibil rezultatul din tur si s-a calificat in fata Maccabi Tel Aviv. Tot dupa un meci castigat la scor s-a calificat si Aston Villa

Aston Villa si Olympiakos Pireu s-au calificat in sferturile de finala ale Europa Conference League la fotbal, dupa ce au obtinut victorii la scor, joi seara, in mansa secunda a optimilor.

Deznodamant nebun in dubla dintre Maccabi Tel-Aviv si Olympiacos Pires. Ne-am amintit de Dinamo si Miracolul de la Liberec

Echipa din Grecia a obtinut calificarea in sferturile de finala din Conference League, dupa ce pierduse mansa tur, pe teren propriu, cu scorul de 4-1 in fata celor de la Maccabi Tel-Aviv. Razvan Lucescu s-a calificat in sferturile Conference League .

Razvan Lucescu s-a calificat in sferturile Conference League

Echipa PAOK Salonic s-a calificat in sferturile de finala din Conference League dupa o victorie spectaculoasa obtinuta pe teren propriu in returul cu Dinamo Zagreb.

Cand 2 goluri nu sunt indeajuns. Calificare spectaculoasa pentru echipa antrenata de Razvan Lucescu, in sferturile Europa Conference League

PAOK Salonic s-a calificat spectaculos in sferturile de finala ale Europa Conference League la fotbal, dupa ce a surclasat-o pe Dinamo Zagreb cu scorul de 5-1, joi seara, pe teren propriu, in mansa secunda a optimilor.

Conference League: Razvan Lucescu, in sferturi - Victorie zdrobitoare cu Dinamo Zagreb, dupa 0-2 in tur

PAOK Salonic, echipa antrenata de Razvan Lucescu, s-a calificat in sferturile competitiei UEFA Conference League, dupa ce s-a impus cu 5-1 in fata formatiei Dinamo Zagreb.

Ajax, Olympiakos Pireu si Dinamo Zagreb s-au calificat in optimile Europa Conference League

Ajax Amsterdam, Olympiakos Pireu, Dinamo Zagreb, Union Saint-Gilloise, Servette Geneva, Molde FK si Sturm Graz au reusit calificarea, joi seara, in optimile de finala ale Europa Conference League la fotbal.

Fenerbahce Istanbul s-a calificat in optimile Europa Conference League

Fenerbahce s-a calificat in optimile de finala ale Europa Conference League la fotbal, dupa ce a surclasat formatia slovaca Spartak Trnava cu scorul de 4-0.

Antrenorul roman care este invincibil in acest sezon in cupele europene

PAOK a jucat joi ultimul meci din Grupa G a UEFA Conference League si s-a impus cu scorul de 4-2 in fata finlandezilor de la HJK Helsinki, scor 4-2. Echipa lui Razvan Lucescu s-a calificat in primavara europeana si este neinvinsa.

Echipa lui Razvan Lucescu merge in primavara europeana. Rezultatele complete din Conference League

PAOK Salonic, echipa antrenata de romanul Razvan Lucescu, s-a impus in deplasare in fata lui Eintracht Frankfurt, scor 2-1, si s-a calificat in optimile de finala ale Europa Conference League. Formatia elena a castigat grupa cu o etapa inainte de final, dupa ce a invins-o pe Eintracht cu 2-1, chiar la Frankfurt, prin golurile marcate .

PAOK Salonic si Viktoria Plzen s-au calificat in optimile Europa Conference League

PAOK Salonic, echipa antrenata de romanul Razvan Lucescu, si Viktoria Plzen si-au asigurat, castigarea grupelor din Europa Conference League la fotbal si totodata biletul pentru optimile de finala ale competitiei.

actualitate, 21:45