21:45

Calificat Semifinale

Romanii au talent 2024 - semifinala 1. Au fost alesi primii 5 finalisti din competitie

Romanii au talent au adus in fata publicului momente senzationale si au demonstrat ca efortul, talentul si perseverenta pot sa deschida drumul spre reusita. Timp de 14 saptamani au avut loc auditiile din acest sezon, iar din toti participantii, doar 24 de concurenti s-au calificat in semifinale.

Finala Ligii Campionilor: Borussia Dortmund - Real Madrid

Formatia Real Madrid s-a calificat, miercuri seara, in finala Ligii Campionilor, trecand in semifinale de Bayern Munchen, scor 4-3 la general. in tur, scorul a fost 2-2, iar in retur, la Madrid, Real s-a impus cu 2-1 revenind de la 0-1.

Scrima romaneasca, reprezentata la Paris! Malina Calugareanu s-a calificat la Jocurile Olimpice

Floretista Malina Calugareanu s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris, dupa ce a castigat concursul desfasurat sambata la turneul preolimpic de scrima de la Differdange. Calugareanu a intrat direct in sferturile de finala unde a trecut de grecoaica Aikaterini-Maria Kontochristopoulou cu 15-8, in semifinale a invins-o pe turcoaica Irem Karamete cu 15-12, iar in .

Emma Raducanu, eliminata de Iga Swiatek in semifinalele turneului de la Stuttgart

Jucatoarea poloneza de tenis, Iga Swiatek, ocupanta locului 1 in clasamentul WTA si principala favorita la turneul WTA 500 de la Stuttgart, Germania, s-a calificat vineri seara in semifinale, dupa ce a invins-o in doua seturi pe britanica Emma Raducanu, scor 7-6 72), 6-3, in sferturile de finala. Turneul este dotat cu premii totale in .

VIDEO WTA Stuttgart: Campioana de la US Open, eliminata dupa ce salvase sapte mingi de meci

Marta Kostyuk este una dintre cele mai in forma jucatoare din circuit si a demonstrat acest lucru si la turneul WTA 500 de la Stuttgart. Dupa ce le-a eliminat pe Laura Siegemund campioana din 2017) si Qinwen Zheng favorita 5), sportiva din Ucraina a trecut si de Coco Gauff castigatoarea US Open 2023) si s-a calificat in semifinale.

Iga Swiatek s-a calificat in semifinale la WTA Stuttgart Meci greu in fata Emmei Raducanu

Lidera mondiala Iga Swiatek s-a calificat vineri in semifinalele turneului WTA 500 de la Stuttgart, dupa victoria in fata Emmei Raducanu 303 WTA), scor 7-62), 6-3.

Liga campionilor: Real Madrid si Bayern Munchen vor juca in semifinale

Echipa spaniola Real Madrid s-a calificat miercuri seara in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a invins, in deplasare, la lovituri de departajare, scor 4-3, campioana en-titre a Europei, Manchester City.

Real Madrid isi continua drumul catre titlul cu numarul 15 in Liga Campionilor. Va intalni pe Bayern Munchen in semifinale

Real Madrid s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor la fotbal, dupa ce a invins-o pe Manchester City cu scorul de 4-3, la loviturile de departajare, miercuri seara, in deplasare, intr-un meci din mansa secunda a sferturilor de finala in care scorul a fost egal, 1-1, atat la capatul celor 90 de minute regulamentare, cat si .

Liga Campionilor: PSG si Borussia Dortmund, calificate in semifinale

Echipele Paris Saint-Germain si Borussia Dortmund s-au calificat, marti, in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce au eliminat formatiile FC Barcelona, respectiv Atletico Madrid. PSG s-a impus, scor 4-1, iar Borussia cu 4-2.

ATP Monte Carlo: Novak Djokovic si-a aflat adversarul din semifinale - Tabloul complet

Casper Ruud s-a calificat in semifinalele turneului ATP de la Monte Carlo, dupa ce l-a invins in trei seturi pe Ugo Humbert, scor 6-3, 4-6, 6-1.

Stefanos Tsitsipas e in semifinale la Monte-Carlo pentru al 7-lea an consecutiv

Jucatorul grec Stefano Tsitsipas s-a calificat, vineri, in careul de asi la turneul de la Monte-Carlo, competitie ATP Masters 1000.

Principala favorita, calificare dramatica in semifinalele WTA Charleston Patru mingi de meci salvate

Jessica Pegula si Victoria Azarenka au oferit cea mai spectaculoasa partida a zilei la turneul WTA 500 de la Charleston. Principala favorita s-a calificat in semifinale, dupa ce fiecare dintre ele au ratat cate patru mingi de meci.

Cupa Romaniei dinamiteaza lupta pentru cupele europene. De ce tremura granzii din play-off

In semifinale s-au calificat numai outsidere.

Asa am trait Universitatea Craiova - Otelul Galati

Joi de la ora 19:30 am transmis live text in aceasta pagina meciul Universitatea Craiova - Otelul Galati din sferturile de finala ale Cupei Romaniei Betano. in semifinale s-au calificat Corvinul Hunedoara, FC Voluntari si Universitatea Cluj.

Cupa Romaniei: U Cluj, FC Voluntari si Corvinul s-au calificat in semifinale

Echipa Universitatea Cluj s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei dupa ce a dispus miercuri seara, pe teren propriu, la limita, scor 1-0, de FC Hermannstadt.

Irina Begu ajunge in semifinale la primul turneu jucat in 2024

Jucatoarea Irina Begu s-a calificat in semifinalele turneului WTA 125 din Antalya.

ATP Miami: Al patrulea favorit s-a calificat in semifinale Cine poate completa careul de asi

Dupa Jannik Sinner si Daniil Medvedev, Alexander Zverev a reusit si el calificarea in semifinalele turneului ATP 1000 de la Miami, dupa victoria in fata lui Fabian Marozsan 57 ATP).

Danielle Collins n-a renuntat la ideea retragerii. A explicat motivul pentru care vrea sa iasa din tenis

Jucatoarea americana Danielle Collins s-a calificat in semifinale la Miami Open, dupa ce a legat prima data in ultimii doi ani cinci victorii consecutiv in circuitul mondial.

ATP Miami: Campionul en-titre, calificare la pas in semifinale

Daniil Medvedev s-a calificat in semifinalele turneului ATP de la Miami, dupa ce l-a invins in doua seturi pe Nicolas Jarry, scor 6-2, 7-67).

Miami Open: Elena Ribakina si Victoria Azarenka s-au calificat in semifinale

Finalista din 2023 si cap de serie numarul 4, Elena Ribakina, a obtinut o noua calificare in semifinalele Miami Open, dupa ce a invins-o, marti seara, in sferturile de finala, cu 7-5, 6-74), 6-4, pe Maria Sakkari, cap de serie numarul 8.

actualitate, 21:45