11:30

Campionatului Mondial

Handbal: Romania - Cehia, scor 31-30

Nationala de handbal masculin a Romaniei a invins miercuri, la Baia Mare, reprezentativa Cehiei, scor 31-30 15-11), in mansa tur din faza play-off europeana a Campionatului Mondial din 2025. Tricolorii au condus si cu 7 goluri.

Kyren Wilson, noul campion mondial de snooker - Finala intensa cu Jak Jones

Kyren Wilson a devenit al 23-lea castigator al Campionatului Mondial de Snooker, englezul invingandu-l pe galezul Jak Jones, scor 18-14, in finala competitiei de la Teatrul Crucible din Sheffield.

Lando Norris a spart gheata in Marele Circ! Britanicul, campion in cursa de la Miami

Britanicul Lando Norris McLaren-Mercedes) s-a impus in Marele Premiu de Formula 1 gazduit duminica de Miami, in a sasea etapa a Campionatului mondial. Plecat din linia a 3-a, pozitia a 5-a, Norris i-a devansat pe Max Verstappen Red Bull), campionul mondial en-titre si lider la zi in clasamentul general, plecat din pole-position, si pe monegascul .

CM Snooker 2024: Favorit clar in finala de la Crucible, dupa primele doua sesiuni

Kyren Wilson este mare favorit la castigarea Campionatului Mondial de Snooker, englezul de 32 de ani conducand cu 11-6 in finala disputata impotriva lui Jak Jones.

Formula 1: Surpriza mare la Miami - Lando Norris a obtinut prima sa victorie

Lando Norris a obtinut prima sa victorie in Marele Circ, pilotul britanic al echipei McLaren impunandu-se in Marele Premiu de la Miami, a sasea etapa a Campionatului Mondial de Formula 1.

Adversarul lui Kyren Wilson din finala CM Snooker 2024

Jak Jones a obtinut calificarea in finala Campionatului Mondial de Snooker, dupa ce l-a invins in cea de-a doua semifinala pe Stuart Bingham, scor 17-12.

Primul finalist de la CM de Snooker 2024

Kyren Wilson si-a respectat statutul de favorit si a obtinut sambata calificarea in finala Campionatului Mondial de Snooker. Al 12-lea jucator al lumii nu a avut emotii in sesiunea decisiva contra lui David Gilbert, victoria venind cu scorul de 17-11.

CM Snooker 2024: Kyren Wilson, tot mai aproape de calificarea in finala de la Crucible

Kyren Wilson il conduce cu 14-10 pe David Gilbert si este mare favorit la calificarea in finala Campionatului Mondial de Snooker. in cealalta semifinala de la Crucible este in continuare echilibru 8-8 in disputa dintre Jak Jones si Stuart Bingham).

Ronnie OSullivan, explicatii dupa eliminarea din sferturile CM Snooker 2023

Ronnie OSullivan a fost invins in sferturile Campionatului Mondial de Snooker de Stuart Bingham, scor 13-10, iar The Rocket a explicat de ce nu a reusit calificarea in careul de asi al competitiei.

CM Snooker 2024: Roonie OSullivan, eliminat in sferturi de numarul 29 mondial

Ronnie OSullivan a fost eliminat in sferturile Campionatului Mondial de Snooker, dupa ce a fost invins de Stuart Bingham, scor 13-10.

Congresul american se implica in scandalul Andretti din Formula 1

Sefii Campionatului Mondial de Formula 1, cea mai cunoscuta serie de motorsport din lume, sunt luati la intrebari de politicieni din Congresul american pe chestiunea Andretti. Echipa nu a primit acceptul din partea formatiilor rivale si a conducerii F1.

CM Snooker 2024: Echilibru in meciurile lui Ronnie OSullivan si Judd Trump din sferturile de la Crucible

Ronnie OSullivan si Stuart Bingham se afla la egalitate scor 4-4) dupa prima sesiune a meciurilor contand pentru sferturile Campionatului Mondial de Snooker de la Crucible. Echilibru este si in duelul dintre Judd Trump si Jak Jones 8-8).

Romania, campioana si vicecampioana mondiala la Dansuri Standard Under 21 FOTOVIDEO

Romania devenit campioana si vicecampioana mondiala la categoria Dansuri Standard Under 21 in cadrul Campionatului Mondial de Dans Sportiv din China desfasurat pe 27 aprilie.

VIDEO CM Snooker 2024: Multiplu campion mondial, calificare spectaculoasa in frame decisiv - Tabloul complet al sferturilor

Vrajitorul din Wishaw a reusit sa se califice spectaculos in sferturile Campionatului Mondial de Snooker din 2024, dupa ce a avut nevoie de joc decisiv contra lui Mark Allen, locul trei mondial. John Higgins 48 de ani) este pentru a 18-a oara in cariera printre cei mai buni opt jucatori de la Crucible.

Ronnie OSullivan, calificare fara emotii in sferturile CM Snooker 2024

Principal favorit la castigarea trofeului de la Crucible, Ronnie OSullivan a facut luni pasul in sferturile Campionatului Mondial de Snooker. The Rocket a trecut de Ryan Day, scor 13-7.

CM Snooker: Situatia in ultimele meciuri din optimi - Ronnie OSullivan, in avantaj

Ronnie OSullivan conduce cu 10-6 inainte de sesiunea decisiva de luni, intr-un meci contra lui Ryan Day din optimile Campionatului Mondial de Snooker de la Crucible.

Dubla istorica pentru Romania: Aur si Argint la Campionatul Mondial de Dans Sportiv din China

In acest weekend, pe 27 aprilie, s-a desfasurat la Wuhan in China, editia 2024 a Campionatului Mondial de Dans Sportiv pentru sectiunea dansurilor Standard destinate categoriei de varsta sub 21 de ani.

CM Snooker: Echilibru in cel mai tare meci din optimi

John Higgins de patru ori campion mondial) si Mark Allen al treilea jucator al lumii) se afla la egalitate, scor 4-4, in meciul contand pentru optimile Campionatului Mondial de Snooker de la Crucible.

CM Snooker: Primul jucator calificat in sferturile de la Crucible

David Gilbert este primul jucator care a obtinut calificarea in sferturile Campionatului Mondial de Snooker de la Crucible, editia din 2024.

Romania, campioana europeana, se lupta pentru aur la Campionatul Mondial de Dans Sportiv din China FOTO

In acest weekend, pe 27 martie, se desfasoara la Wuhan in China, editia 2024 a Campionatului Mondial de Dans Sportiv pentru sectiunea dansurilor Standard destinate categoriei de varsta sub 21 de ani.

actualitate, 11:30