01:05

Belinda Bencic, dupa victoria cu Simona Halep: Poate pe afara par calma, dar nauntru sunt un dezastru, nu mai stiu ce sa gndesc

Dupa victoria incredibila cu Aryna Sabalenka, in care a salvat sase mingi de meci, Belinda Bencic 45 WTA) a trecut si de un meci maraton cu Simona Halep, calificandu-se in semifinalele turneului de la Dubai. Poate pe afara par calma, dar inauntru sunt un dezastru, nu mai stiu ce sa gandesc, a spus elvetianca dupa partida cu numarul 2 WTA. continuă pe Hotnews

Explicatia GENIALA oferita de Petra Kvitova, dupa ce Simona Halep a ramas iar fara antrenor! Fanii WTA au ras cu lacrimi

S-a terminat povestea de dragoste dintre Simona Halep si Thierry Van Cleemput. Acum ca perioada de proba s-a terminat, sportiva noastra a decis sa incheie colaborarea cu belgian, motiv pentru care va evolua.

Simona Halep, OUT de la Dubai! A fost eliminata de elvetianca Belinda Bencic, dupa ce a fost DESFIINTATA in setul decisiv

Simona Halep 2 WTA) a fost eliminata, joi, de Belinda Bencic 45 WTA) in sferturile turneului Premier 5 de la Dubai. Elvetianca a invins-o in trei seturi, cu scorul de 4-6, 6-4, 6-2,la capatul unei dispute.

FOTO Cine e Belinda Bencic, adversara de azi a Simonei Halep si care este cea mai mare performanta a ei

Simona Halep o va infrunta azi pe Belinda Bencic, in sferturile de finala ale turneului de la Dubai si porneste cu prima sansa in acest duel.

Simona Halep vs Belinda Bencic / Elvetianca, genul de jucatoare greu de ucis

Calculele hartiei o dadeau pe Aryna Sabalenka drept posibila adversara a Simonei in sferturile de la Dubai. Nu a fost insa de acord Belinda Bencic, jucatoare care a avut puterea mentala de a salva sase mingi de meci pana la victoria epuizanta: 9-7 in tiebreak-ul decisivului. Elvetianca sta bine atunci cand vine vorba de raliurile lungi de pe linia de fund, are o arma importanta in primul serviciu si face multe puncte la retur, in special pe serviciul al doilea. Simona Halep vs Belinda Bencic va fi in direct pe Digisport si LiveText pe HotNews. ro dupa ora 17:00.

9 meciuri in 13 zile. Mult, prea mult. Simona Halep a luptat pana la ultima minge, pana la ultima resursa de energie. A fost insa tot mai evidenta senzatia de picioare grele incepand cu ultima parte a setului al doilea. Belinda Bencic a stiut sa profite, a trecut peste pierderea primului set 6-4) si a obtinut calificarea in semifinalele de la Dubai dupa ce a fructificat a treia minge de meci 6-4, 6-2, dupa doua ore si 17 minute). Pentru Simona va urma o pauza meritata, urmatorul turneu la care sportiva noastra va participa urmand sa fie Indian Wells Premier Mandatory, 6-17 martie).

VIDEO WTA Dubai Simona Halep, eliminata n sferturi de Belinda Bencic: La capatul puterilor - Nevoia de odihna

UPDATE // Simona Halep, OUT de la Dubai! A fost eliminata de elvetianca Belinda Bencic, fiind DESFIINTATA in setul decisiv. Cum a justificat romanca infrangerea

44: Simona Halep a explicat, la finalul meciului pierdut cu Belinda Bencic, ca a avut probleme fizice care au impiedicat-o sa joace cel mai bun tenis al ei. Romanca a spus ca a resimtit dureri la.

LIVEText Simona Halep vs Belinda Bencic (de la ora 17:00)

Belinda Bencic a supravietuit meciului cu Aryna Sabalenka precum o facea pe vremuri Bruce Willis in Die Hard. Elvetianca a salvat sase mingi de meci, iar acum incearca sa produca o noua surpriza: sa o elimine pe Simona Halep. Returul ar putea fi cheia meciului din sferturile turneului Premier 5 de la Dubai, tinand cont de faptul ca ambele sunt puternice in schimburile prelungite de pe linia de fund. Partida va fi in direct pe Digisport 1 si LiveText pe HotNews. ro de la ora 17:00.

LIVEText Simona Halep vs Belinda Bencic 6-4, 0-0

Belinda Bencic a supravietuit meciului cu Aryna Sabalenka precum o facea pe vremuri Bruce Willis in Die Hard. Elvetianca a salvat sase mingi de meci, iar acum incearca sa produca o noua surpriza: sa o elimine pe Simona Halep. Returul ar putea fi cheia meciului din sferturile turneului Premier 5 de la Dubai, tinand cont de faptul ca ambele sunt puternice in schimburile prelungite de pe linia de fund. Partida este in direct pe Digisport 1 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVEText Simona Halep vs Belinda Bencic 6-4, 4-6, 0-3