15:30

Bianca Andreescu isi continua parcursul triumfal la Indian Wells; A eliminat-o in sferturi pe Muguruza in 52 de minute

Sportiva canadiana de origine romana Bianca Andreescu, locul 60 WTA, s-a calificat in semifinale la Indian Wells, dupa ce a trecut de spaniola Garbine Muguruza, locul 20 mondial si fost numar 1 WTA, in doar 52 de minute, anunta News. ro. continuă pe Hotnews

Andreescu in semifinale la Indian Wells dupa o victorie fabuloasa cu Muguruza

De mai putin de o ora a avut nevoie Bianca Andreescu pentru a o invinge in doua seturi pe Garbine Muguruza, miercuri, in primul sfert de finala de la Indian Wells.

Andreescu, noua senzatie a tenisului feminin: A devenit prima sfert finalista la Indian Wells. Pe ce loc va ajunge in lume

Bianca Andreescu 18 ani) a incheiat 2018 pe locul 152 in lume. Acum, dupa un parcurs formidabil pana acum in 2019, cu 24 de victorii si doar trei infrangeri, ea si-a asigurat prezenta in Top 50!.

Bianca Andreescu explica succesul fantastic cu Garbine Muguruza. Cum a reusit sa o surclaseze pe canadianca

Bianca Andreescu a facut meciul carierei in sferturile turneului de la Indian Wells, unde a invins-o clar pe Garbine Muguruza.

VIDEO Bianca Andreescu, demonstratie de tenis cu Garbine Muguruza (6-0, 6-1)

Bianca Andreescu are un parcurs de vis la Indian Wells, competitie unde a trecut in sferturi de Garbine Muguruza. Meciul a fost unul scurt, de doar 52 de minute, Bianca cedand doar un singur game!), scor 6-0, 6-1.

inca o victorie entuziasmanta pentru Bianca Andreescu! Canadianca si-a spulberat adversara in mai putin de o ora

Bianca Andreescu face un turneu excelent la Indian Wells, unde a urcat in optimi, cea mai buna performanta a ei la o competitie de calibru.

Cum o poate ajuta Bianca Andreescu pe Simona Halep sa ramana pe podiumul tenisului feminin mondial

Simona Halep a fost eliminata in optimile de finala ale turneului de la Indian Wells si va pierde locul doi mondial.

VIDEO Probleme mari pentru Serena Williams. Ce a patit americanca in meciul cu Garbine Muguruza, de la Indian Wells

Serena Williams si-a incheiat parcursul de la Indian Wells in confruntarea pe care a avut-o cu Garbine Muguruza, din Spania.

Indian Wells: Naomi Osaka, in optimi dupa o victorie in doua seturi; Julia Gorges, eliminata in turul trei (Rezultatele zilei)

Naomi Osaka 1 WTA), detinatoarea titlului la Indian Wells si principala favorita, s-a calificat fara emotii in optimile competitiei californiene, dupa o victorie in doua seturi cu americanca Danielle Collins 25 WTA), cap de serie numarul 25, scor 6-4, 6-2. Julia Goerges, favorita 15, a fost eliminata in turul trei de Mona Barthel. Vor mai continua competitia nume importante precum Karolina Pliskova, Angelique Kerber, Aryna Sabalenka sau Belinda Bencic.

VIDEO Indian Wells: Naomi Osaka, in optimi dupa o victorie in doua seturi; Julia Goerges, eliminata in turul trei (Rezultatele zilei)

Radu Albot a ajuns in turul trei la Indian Wells dupa ce l-a invins pe numarul 17 mondial

Tenismenul moldovean Radu Albot continua sa obtina rezultate de exceptie la turneele din Statele Unite ale Americii. El a ajuns in turul trei la Indian Wells dupa ce l-a invins pe numarul 17 mondial, italianul Fabio Fognini, transmite IPN.

actualitate, 15:30