10:00

STATISTICILE EUROPENE: Romania - pe ultimul loc din UE la gradul de educatie financiara

Ziarul Bursa Ziarul Bursa,

Peste 50% din bugetul familiei este gestionat de doamne, arata un studiu realizat de Banca Comerciala Romana BCR). Printre altele, acesta arata ca jumatate din bugetul familiilor cu copii este cheltuit pentru mancare si casa. Copiii, care presupun unele cheltuieli fixe, primesc bani de buzunar si incep sa castige propriile finante, fiind motivati prin activitati casnice si incepand sa dezvolte un comportament digital - jocuri, vloguri etc. continuă pe Ziarul Bursa

Liga Campionilor, handbal (f): CSM Bucuresti, egal cu Thuringer in ultimul meci din Grupa Principala (23-23) - Tigroaicele au condus cu 14-8 la pauza

CSM Bucuresti a terminat la egalitate cu Thuringer, scor 23-23, in ultimul meci din Grupa Principala II a Ligii Campionilor la handbal feminin. Campioana Romaniei a condus cu 14-8 la pauza, insa totul s-a prabusit in repriza secunda. Tigroaicele pot termina chiar si pe locul patru in grupa, daca Ferencvaros o invinge pe Krim Ljubiana.