GRAFIC Uber a platit statului roman de trei ori mai mult impozit pe profit decat primele noua firme de taxi din Bucuresti impreuna

Reprezentantii servciului de ridesharing Uber au dat publicitatii cateva date financiare extrem de interesante, mai ales atunci cand sunt puse in compartie cu cele realizate de firmele traditionale de taximetrie din Capitala. continuă pe Adevărul

UBER: Impozit pe profit de 3 ori mai mult decat primele 9 companii de taxi din Bucuresti la un loc

Serviciul Uber a platit un impozit pe profit de 187. 000 lei, de 3 ori mai mult decat cele mai mari .

VIDEO Watford - Chelsea 4-1/ Infrangere umilitoare pentru campioana Angliei - Gazdele au marcat de trei ori in sapte minute

Chelsea a avut parte de un meci de cosmar in deplasarea de la Watford, fiind invinsa cu 4-1 etapa a XXVI-a din Premier League). In minutul 83, cele doua echipe se aflau la egalitate, scor 1-1, dar soarta partidei era departe de a fi scrisa. Gazdele au inscris de trei ori in sapte minute si au obtinut toate cele trei puncte.

Surpriza colosala: UBER a platit impozit pe profit de 3 ori mai mare ca primele 9 companii de taxi din Bucuresti la un loc

Desi pare greu de crezut, Uber a contribuit mai mult decat primele trei mari companii de taxi din Bucuresti la ANAF. Cele mai mari 9 companii de taximetrie din Bucuresti au platit catre stat, in 2016, impozit pe.