09:15

Merkel il sfideaza pe Trump si vrea parteneriat cu Huawei pentru 5G

Playtech Playtech,

Germania a anuntat ca nu le va interzice chinezilor de la Huawei sa participe la licitatiile pentru noile retele 5G. Pe final de mandat, Angela Merkel prefera sa-l sfideze pe liderul american. continuă pe Playtech

Donald Trump vrea ca avertizorul de integritate care a declansat Ucrainagate sa fie audiat pentru a-i afla identitatea

Presedintele american Donald Trump a declarat luni ca vrea sa-l vada pe avertizorul de integritate, ale carui declaratii au declansat inceperea unei proceduri de destituire impotriva lui, depunand marturie in fata Congresului SUA, informeaza AFP.

Euro 2020, preliminarii: Polonia, calificata la turneul final; Victorii pentru Germania si Olanda in Grupa C; Croatia a remizat cu Tara Galilor - Rezultatele serii

Polonia s-a impus cu 2-0 in fata Macedoniei de Nord in Grupa G), obtinand astfel calificarea la Euro 2020. Olanda 2-1 cu Belarus) si Germania 3-0 cu Estonia) raman la egalitate de puncte 15) in fruntea Grupei C, dupa etapa a sasea a preliminariilor. Croatia, vicecampioana mondiala, a remizat la Cardiff cu Tara Galilor 1-1), dupa ce deschisese scorul inca din minutul 9. Gareth Bale a egalat pentru gazde in prelungirile primei reprize. Dupa sapte meciuri disputate, Croatia e lider in Grupa E, cu 14 puncte.