12:15

Simona Halep Yulia Putintseva 6-2, 2-0. Putintseva a abandonat, Halep e in semifinale la Roma

Playtech Playtech,

UPDATE, ora 14:00 Simona Halep merge in semifinale la Roma, dupa ce a trecut de Yulia Putintseva, scor 6-2, 2-0. Jucatoarea din Kazahstan s-a retras. Urmeaza Muguruza sau Azarenka in penultimul act. Simona isi face serviciul. Simona Halep castiga primul set. Putintseva cere un time-out medical. Game castigat de Simona Halep. continuă pe Playtech

Asa am trait Simona Halep - Yulia Putintseva

Simona Halep a jucat, sambata, in sferturile de finala la Roma contra Yuliei Putintseva din Kazahstan.

Simona Halep a luat o decizie radicala dupa calificarea in semifinale. I-a transmis imediat lui Darren Cahill

Simona Halep s-a calificat in semifinale la WTA Roma, dupa ce a invins-o pe Yulia Putintseva. Jucatoarea din Kazahstan a decis sa abandoneze la scorul 6-2, 2-0 in favoarea romancei. Pentru Simona urmeaza un duel cu invingatoarea dintre Garbine Muguruza si Victoria Azarenka, partida care va incepe in scurt timp la Foro Italico. Simona Halep .

Asa am trait Simona Halep - Dayana Yastremska

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Simona Halep - Dayana Yastremska din optimile turneului WTA Premier 5 de la Roma.

Simona Halep in semifinale la Roma

Jucatoarea Simona Halep s-a calificat, sambata, in semifinalele turneului WTA Premier 5 de la Roma.

Simona Halep, lovitura zilei la WTA Roma. Punctul care i-a uimit pe fanii tenisului

Simona Halep a revenit in circuitul WTA, dupa o pauza de fix o luna, dar demonstreaza ca isi pastreaza cea mai buna forma. Jucatoarea de pe locul 2 mondial a invins-o pe Jasmine Paolini, scor 6-3, 6-4, pentru a merge in turul 3 la WTA Roma. Si a reusit si cateva lovituri spectaculoase. in setul .

Simona Halep: incep sa-mi reglez ritmul, dar nu e usor dupa atata pauza sa vin si sa joc cu adversare foarte puternice

Simona Halep 2 WTA) a declarat, vineri, ca nu este usor sa joace cu adversare puternice la Roma, dupa multa pauza, insa a subliniat ca incepe sa-si regleze ritmul si sa progreseze zi de zi.

Simona Halep ajunge in sferturi la Roma a cincea oara in cariera

Jucatoarea Simona Halep s-a calificat, vineri, intre primele opt jucatoare la turneul WTA Premier 5 din capitala Italiei.

Simona Halep si Monica Niculescu, eliminate in turul 2 la Roma

Jucatoarele Simona Halep si Monica Niculescu au revenit pe teren, joi, in concursul de dublu de la Roma.

Simona Halep continua la Roma dupa un meci de lupta

Principala favorita a turneului WTA de la Roma, Simona Halep s-a calificat, miercuri, in optimile de finala.

Asa am trait Simona Halep - Jasmine Paolini in turul 2 la Roma

Am transmis live text in aceasta pagina meciul pe care Simona Halep il sustine in turul 2 la Roma cu italianca Jasmine Paolini.