11:01

CTP explica de ce Simona Halep a pierdut din cauza ei. Ce greseala a facut?

Playtech Playtech,

Simona Halep a pierdut meciul din optimile de finala de la Australian Open. Astfel, turneul s-a incheiat pentru ea. Totusi, avea sanse mari sa faca o surpriza frumoasa. CTP a explicat ce s-a intamplat. in meciul Simona Halep vs. Serena Williams, primul set a fost castigat de Williams cu scorul de6-1. Al doilea a fost [] . continuă pe Playtech

Simona Halep, despre partida cu Serena Williams: E o mare provocare, dar nu am nimic de pierdut. Trebuie sa dau totul

Dupa ce a eliminat-o pe Venus Williams, Simona Halep va da in optimile de la Australian Open peste sora acesteia, Serena Williams, invingatoare de sapte ori la Melbourne. Liderul mondial a precizat ca duelul cu Serena va fi o mare provocare, dar va da totul pentru victorie. E o mare provocare in runda urmatoare, dar nu am nimic de pierdut. Trebuie sa dau totul si sa ma bucur de moment, joc totusi contra Serenei, a spus numarul 1 WTA.

Simona Halep, eliminata de la Australian Open, dupa un meci infernal cu Serena Williams

Simona Halep a pierdut in fata Serenei Wiliams la Australian Open, dupa un meci extrem de disputat si extrem de echilibrat. Serena Wiliams a castigat categoric in primul set cu 6-1, iar in al doilea a revenit.

Capul sus, Simona! Halep s-a luptat admirabil cu Serena Williams si a parasit Australian Open dupa un meci fabulos

Simona Halep a pierdut pentru a noua oara in zece meciuri cu Serena Williams 16 WTA), dar a chinuit-o in multe momente pe americanca de 37 de ani si a parasit terenul in aplauzele publicului.

Simona Halep, surpriza de proportii contra cosmarului Williams

Simona Halep siSerena Williams au avut primul meci din 2019 pe arena Rod Laver. Meciul din optimile de finala de la Australian Open a venit cu o surpriza imensa pentru Halep. in meciul Simona Halep vs. Serena Williams, primul set a fost castigat de Williams cu scorul de 6-1. Al doilea a fost castigat de [] .

Simona Halep a cedat doar cinci game-uri impotriva experimentatei Venus Williams 6-2, 6-3), jocul liderului mondial fiind unul precis, aproape fara cusur. Simona s-a deplasat foarte bine, a dominat de pe baseline si a jucat perfect din punct de vedere tactic nu i-a dat timp adversarei, a plimbat-o dintr-o parte in alta). Victoria a venit dupa o ora si 17 minute, sentimentul fiind acela ca Venus nu avea cum sa emita pretentii atunci cand Halep joaca precum a facut-o sambata. Capul de afis din optimile de la Australian Open le va aduce fata in fata pe Simona si pe Serena Williams americanca conduce cu 8-1 in meciurile directe, dar fiecare disputa are povestea ei). Cu siguranta am nevoie de un antrenor, a spus Halep la finalul disputei.

VIDEO Australian Open: Sigura, stabila, puternica - Simona Halep, n optimi la Melbourne (6-2, 6-3 cu Venus Williams) / Urmeaza duelul cu Serena

SIMONA HALEP - VENUS WILLIAMS LIVE la AUSTRALIAN OPEN. Test dificil pentru romanca

SIMONA HALEP - VENUS WILLIAMS LIVE la AUSTRALIAN OPEN. Turul trei al turneului de la Melbourne propune o confruntare de cinci stele: Simona Halep 27 de ani, 1 WTA) si Venus Williamas 38 de ani, 36 WTA) vor fi.

Ultimele calcule - Cum mai poate ramne Simona Halep lider mondial - Sanse mici sa-si pastreze locul

Simona Halep nu si-a putut apara in totalitate cele 1300 de puncte pe care le-a primit pentru finala disputata in 2018 la Australian Open, jucatoarea noastra fiind in pericol evident de a pierde prima pozitie mondiala. Astfel, printre alte calcule, Naomi Osaka si Petra Kvitova sunt la o singura victorie distanta de a o depasi pe Simona.

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la AUSTRALIAN OPEN. ONLINE STREAM Eurosport - VIDEO

SIMONA HALEP - SERENA WILLIAMS LIVE la AUSTRALIAN OPEN. ONLINE STREAM Eurosport - VIDEO. SIMONA HALEP o va intalni in turul patru la MELBOURNE pe SERENA WILLIAMS din SUA, LIVE VIDEO pe EUROSPORT si ONLINE.

Simona Halep: Eu sunt numarul 1 mondial, dar Serena Williams este cea mai buna jucatoare din lume

Aflata in fata celei de-a zecea confruntari cu Serena Williams, Simona Halep a declarat ca americanca este cea mai buna jucatoare din lume. Halep si Williams se vor infrunta pentru un loc in sferturile de finala de la Australian Open. Cu siguranta ea este cea mai buna jucatoare din lume, a spus numarul 1 WTA.

actualitate, 11:01