11:00

Roger Federer a trait periculos in semifinala cu Borna Coric, croatul reusind printr-o evolutie agresiva sa domine o parte importanta a partidei cu elvetianul. Condus cu 1-0 la seturi si cu 4-2 in al doilea, liderul mondial a reusit sa revina, a impins disputa in decisiv si s-a impus dupa un meci de doua ore si 21 de minute 5-7, 6-4, 6-4). continuă pe Hotnews

VIDEO Indian Wells: Roger Federer, in finala - Victorie cu mari emotii impotriva lui Borna Coric

VIDEO Roger Federer isi continua marsul catre al saselea titlu la Indian Wells (7-5, 6-4 cu Jeremy Chardy)

Roger Federer 1 ATP) a mai facut un pas in drumul sau catre al saselea titlu de la Indian Wells, dupa ce l-a invins in doua seturi pe francezul Jeremy Chardy 100 ATP), scor 7-5, 6-4. A 15-a victorie din tot atatea partide disputate in acest an i-a adus elvetianului calificarea in sferturile de finala ale competitiei din desertul californian.

VIDEO Roger Federer, in semifinale de la Indian Wells (7-5, 6-1 cu Hyeong Chung) - Elvetianul si-a egalat cel mai bun start de sezon din cariera

Roger Federer 1 ATP) este de neoprit la Indian Wells, elvetianul reusind sa se califice pentru a 11-a oara in cariera in semifinalele competitiei californiene. Liderul mondial l-a invins in sferturi pe sud-coreeanul Hyeong Chung 21 de ani, locul 26 ATP), scor 7-5, 6-1, dupa o ora si 23 de minute de joc.

VIDEO Roger Federer, in semifinale la Indian Wells (7-5, 6-1 cu Hyeong Chung) - Elvetianul si-a egalat cel mai bun start de sezon din cariera

Federer face senzatie la Indian Wells. Si-a egalat cel mai bun start de sezon din cariera

Roger Federer traieste a doua tinerete in circuitul masculin profesionist de tenis, iar la Indian Wells a ajuns in semifinale prin egalarea celui mai bun start de sezon.

Indian Wells, semifinale: Juan Martin Del Potro - Milos Raonic/ Roger Federer- Borna Corici

Argentinianul Juan Martin Del Potro, locul 8 ATP si cap de serie numarul 6, si canadianul Milos Raonic, locul 38 ATP si cap de serie numarul 32, se vor intalni, sambata, in a doua semifinala a turneului de 1. 000 de puncte de la Indian Wells, potrivit news. ro.

infrangere istorica pentru una dintre favoritele de la Indian Wells! A fost trimisa acasa in 59 de minute

Turneul de la Indian Wells continua in aceeasi nota a marilor surprize, una dintre cele mai mari fiind consemnate in sferturile de finala.

infrangere istorica pentru una dintre favoritele de la Indian Wells. A fost trimisa acasa in 59 de minute

Halep scapa de presiunea lui Wozniacki la Indian Wells si e sigura de primul loc

Daneza Caroline Wozniacki a fost eliminata, marti noapte, in turul 3 la Indian Wells si astfel Simona Halep ramane fara emotii pe primul loc mondial.

Cristian Tudor Popescu, reactie dupa ultima victorie a Simonei Halep de la Indian Wells: Mi-a intins nervii

Jurnalistul Cristian Tudor Popescu a reactionat imediat dupa ultima victorie a Simonei Halep de la Indian Wells. Un meci foarte tensionat. Mi-a intins si mie nervii Simona in noaptea asta. O victorie foarte pr.

actualitate, 11:00