07:15

Romania, o medalie de aur si una de bronz la Cupa Mondiala de Canotaj III de la Rotterdam, Olanda

ADPM ADPM,

Romania a castigat doua medalii in a treia etapa de Cupa Mondiala, eveniment gazduit de circuitul de regate Willem Alexander Baan de la Rotterdam, intre 12 si 14 iulie. A treia etapa de Cupa Mondiala din acest an a reunit sportivi din 42 tari si a fost ultimul mare eveniment inainte de Campionatul Mondial de Canotaj de la Linz-Ottensheim, Austria. Acesta va avea loc la sfarsitul lunii august si va fi o etapa decisiva in calificarile pentru Jocurile Olimpice de la Tokyo 2020. continuă pe ADPM

Canotaj: O medalie de aur si una de bronz pentru Romania, la Cupa Mondiala de la Rotterdam

Romania a cucerit o medalie de aur si una de bronz, duminica, la cea de-a treia etapa a Cupei Mondiale de canotaj, gazduita de Rotterdam.

Canotaj: Sportive de pe malul Borcei, pe locul 6 si 12 la Cupa Mondiala de la Rotterdam

Romania a cucerit o medalie de aur si una de bronz, duminica, la cea de-a treia etapa a Cupei Mondiale de canotaj, gazduita de Rotterdam. in barca feminina de 8 plus unu s-au aflat si doua sportive din Calarasi, legitimate la Clubul Sportiv Municipal, iar Madalina Casu a ocupat pozitia 12.