00:06

US Open: Serena Williams, in sferturi, Elina Svitolina, eliminata in optimi. Simona Halep va pastra peste 2.000 de puncte avans in clasamentul WTA

Serena Williams, locul 26 WTA, s-a calificat, duminica, pentru a XV-a oara in sferturile de finala ale US Open, dupa ce a invins-o, cu scorul de 6-0, 4-6, 6-3, pe estona Kaia Kanepi, locul 44 WTA. continuă pe Adevărul

Anastasija Sevastova, locul 18 WTA, a eliminat-o in optimi 6-3, 1-6, 6-0) pe ucraineanca Elina Svitolina, locul 7 WTA, dupa un meci care a durat o ora si 21 de minute. in urma acestui rezultat, Simona Halep va pastra un avans de peste 2000 de puncte in fruntea ierarhiei mondiale si dupa incheierea ultimului Grand Slam al anului.

VIDEO US Open: Elina Svitolina, eliminata n optimi - Simona Halep va avea un avans de peste 2000 de puncte n clasamentul WTA

Serena Williams o razbuna pe Simona Halep la US Open: Dorinta nu s-a dus de tot

Fosta lidera mondiala Serena Williams s-a calificat, duminica noapte, in sferturile de finala ale turneului de Mare Slem gazduit de New York.

Serena Williams, in mare forma la US Open! Si-a spulberat sora si va juca in sferturi cu cosmarul Simonei Halep

Serena Williams se simte foarte bine la US Open, unde va juca in saptamana a doua a ultimului Grand Slam al anului.

FOTO Serena Williams impresioneaza in rochita de balerina si revine la forma de top: Nu ma asteptam sa fie asa de greu dupa ce am nascut

Serena Williams a ajuns in sferturi la US Open pentru doar a 17-a oara. Contra Kaiei Kanepi a reusit setul perfect, 6-0 in 18 minute.

VIDEO US Open: Serena Wiliams, victorie categorica mpotriva surorii Venus (6-1, 6-2)

Serena Williams s-a calificat in optimile turneului de Grand Slam de la US Open, dupa ce a invins-o pe sora mai mare Venus, scor 6-1, 6-2. Partida a durat o ora si 12 minute.

actualitate, 00:06