15:15

Roland Garros: Simona Halep si Irina Begu lupta smbata pentru un loc n optimi - Programul meciurilor

Simona Halep 1 WTA) si Irina-Camelia Begu 40 WTA) vor evolua sambata in turul al treilea de la Roland Garros. Liderul mondial se va duela cu Andrea Petkovic Germania, 107 WTA, intr-o reeditare a semifinalei din 2014 a turneului de Grand Slam de la Paris, in timp ce Irina o va infrunta pe Caroline Garcia 7 WTA), favorita gazdelor. continuă pe Hotnews

Roland Garros: Simona Halep vs Taylor Townsend, a treia partida de pe arena Philippe-Chatrier - Programul complet al zilei

Simona Halep 1 WTA) si Taylor Townsend SUA, 72 WTA) vor evolua joi la Roland Garros, miza partidei fiind calificarea in runda a treia a competitiei. Confruntarea a fost programata a treia pe arena Philippe-Chatrier, urmand sa fie transmisa in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro. De asemenea, Irina-Camelia Begu 40 WTA) si Ana Bogdan 66 WTA) vor lupta joi tot pentru un loc in turul trei al Grand Slam-ului de la Paris.

Programul zilei de sambata la Roland Garros. Simona Halep joaca pe terenul 18!

Organizatorii turneului de la Roland Garros au anuntat programul zilei de sambata, 2 iunie, in competitia de Grand Slam din capitala Frantei.

Simona Halep se califica in turul doi la Roland Garros. A revenit de la set pierdut!

Lidera mondiala si principala favorita la castigarea turneului de la Roland Garros, Simona Halep a inceput slab meciul cu Alison Riske din Statele Unite si a fost aproape sa piarda setul la zero.

Simona Halep ajunge in turul 3 la Roland Garros dupa o victorie scurta

Dupa un prim tur complicat, Simona Halep nu i-a lasat prea multe sanse lui Taylor Townsend in turul al doilea si continua competitia de la Roland Garros la capatul unei victorii in doua seturi, scor 6-3, 6-1.

Simona Halep o elimina pe Andrea Petkovic si ajunge in optimi la Roland Garros

Un meci pe care Simona Halep l-a castigat in doua seturi, cu 7-5, 6-0, dar care s-a jucat practic doar in primul set.

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Alison Riske 2-6, 6-1, 6-1/ Halep, calificata n turul doi

Dupa eliminarea Jelenei Ostapenko campioana en-titre) in primul tur de la Roland Garros, competitia de la Paris parea ca urmeaza sa ramana si fara Simona Halep 1 WTA), finalista la editia de anul trecut. Liderul mondial a cedat categoric primul set al partidei cu Alison Riske 83 WTA), scor 6-2, dar a avut o revenire de mare campioana. Jucatoarea noastra a dat uitarii primul act al disputei cu americanca in varsta de 27 de ani si ne-a aratat apoi cel mai bun nivel al sau. A devenit mult mai agresiva, si-a schimbat strategia de joc si a dominat intr-o maniera entuziasmanta urmatoarele doua seturi, scor 6-1, 6-1. Dupa o ora si 34 de minute, Halep a pus capat partidei, obtinand astfel calificarea in turul al doilea la Roland Garros.

Roland Garros: Simona Halep vs Alison Riske 2-6, 6-1, 6-1/ Halep, n turul doi

Simona Halep 1 WTA) debuteaza la editia din acest an a Roland Garros-ului an abia in a patra zi de concurs. Ploaia si intunericul au facut imposibila desfasurarea partidei cu Alison Riske 83 WTA), programata initial marti. Confruntarea Halep vs Riske va avea loc astazi, de la ora 12:05, fiind prima a zilei pe arena Philippe-Chatrier. Meciul va fi transmis in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro. Se actualizeaza.

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Taylor Townsend 6-3, 6-1/ Halep, n control - Calificare n turul trei

Simona Halep 1 WTA) s-a calificat in turul al treilea la Roland Garros, gratie unei victorii lejere cu americanca Taylor Townsend 72 WTA), scor 6-3, 6-1. Dupa experienta din primul set al partidei cu Alison Riske, Simona Halep a intrat extrem de concentrata in meci si s-a distantat rapid la 4-0. Deplasarea Simonei in teren a fost la cel mai inalt nivel, iar americanca nu a putut sa faca fata ritmului impus de liderul mondial. in runda urmatoare a competitiei pariziene, Halep o va infrunta pe Andrea Petkovic Germania, 107 WTA).

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Andrea Petkovic 7-5, 6-0/ Misiune usoara dupa accidentarea nemtoaicei - Halep, calificata n optimi

Simona Halep 1 WTA) s-a calificat in optimile de finala de la Roland Garros, dupa o victorie in minimum de seturi reusita in fata nemtoaicei Andrea Petkovic 107 WTA), scor 7-5, 6-0. Primul set al intalnirii de pe Terenul 18 a fost unul extrem de echilibrat, cu multe rasturnari de situatie, Halep fiind nevoita sa revina de la 0-2. Accidentarea nemtoaicei din startul mansei a doua a schimbat insa complet jocul. Petkovic s-a deplast foarte greu in teren, nu a mai putut mentine acelasi nivel, iar liderul mondial a defilat. in runda urmatoare, Halep o va infrunta pe Elise Mertens Belgia, 16 WTA).

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Andrea Petkovic 7-5, 6-0 / Misiune usoara dupa accidentarea nemtoaicei - Halep, calificata n optimi

actualitate, 15:15