01:05

Shanghai Masters: Novak Djokovic s-a calificat n sferturile turneului / Srbul si-a luat revansa n fata lui Marco Cecchinato

Novak Djokovic s-a calificat in sferturile de finala ale turneului Masters 1. 000 de la Shanghai, dupa ce l-a invins categoric pe Marco Cecchinato locul 21 ATP), scor 6-4, 6-0. Nole si-a luat astfel revansa in fata italianului, care l-a invins in sferturi la Roland Garros. continuă pe Hotnews

Shanghai Masters: Novak Djokovic, n optimi - A 14-a victorie consecutiva n circuitul ATP

Novak Djokovic a obtinut marti calificarea in optimile Masters-ului de la Shanghai, sarbul trecand in doua seturi, scor 6-3, 7-5, de Jeremy Chardy. Aflat intr-o puternica revenire de forma, Nole a legat a 14-a victorie consecutiva in circuitul ATP. Se actualizeaza.

Novak Djokovic, avertisment pentru concurenta: Pot detine n acelasi timp toate titlurile de Grand Slam

Castigator al US Open-ului, Novak Djokovic a aratat ca se afla din nou la un nivel inalt, atat din punct de vedere fizic, cat mai ales mental. Mai mult, sarbul lanseaza un avertisment pentru concurenta, acesta precizand ca poate sa triumfe la Australian Open si Roland Garros, ceea ce l-ar face sa detina in acelasi timp toate titlurile de Grand Slam lucru pe care l-a mai reusit in 2016, dupa singurul sau triumf de la Paris).

Shanghai Masters: Roger Federer, victorie muncita cu Daniil Medvedev - Campionul en-titre s-a calificat n optimi

Au fost unele momente in care lipsa meciurilor oficiale s-a vazut in jocul lui Roger Federer, elvetianul avand nevoie de multe veniri la fileu pentru a-l destabiliza pe Daniil Medvedev. Rusul a fost puternic de pe baseline, iar victoria lui Fedex s-a conturat dupa un meci de o ora si 53 de minute, scor 6-4, 4-6, 6-4. Campionul en-titre s-a calificat in optimi la Masters-ul de la Shanghai, acolo unde-l va intalni pe Roberto Bautista Agut.

Shanghai Masters: Roger Federer, victorie n trei seturi n fata lui Roberto Bautista-Agut (Rezultatele zilei)

Roger Federer, locul 2 ATP, l-a invins in trei seturi pe spaniolul Roberto Bautista-Agut, scor 6-3, 2-6, 6-4, intr-un meci care a durat o ora si 54 de minute. Campionulen-titre s-a calificat in sferturi la Masters-ul de la Shanghai, acolo unde-l va intalni pe Kei Nishikori.