05:00

Simona Halep, despre componenta echipei de FedCup la meciul cu Elvetia: Nu eu am facut echipa, ca sa fie clar. Chiar daca as putea sa fac asta, nu e genul meu

Simona Halep s-a aratat deranjata de informatiile potrivit carora ea a ar fi decis ca a doua racheta a Romaniei in intalnirea cu Elvetia sa fie Irina Begu, mai slab clasata decat Sorana Cirstea. Chiar daca as putea sa fac acest lucru, nu este genul meu, a precizat ea, la Telekom Sport. continuă pe Hotnews

Simona Halep, dupa victoria din FedCup: Am suferit o contractura la picior n game-ul doi, dar o sa ma recuperez si o sa joc mine

Jucatoarea Simona Halep a declarat, sambata, dupa ce a invins-o pe Viktorija Golubic in primul meci al intalnirii de FedCup Romania - Elvetia, ca la scurt timp dupa startul partidei a suferit o contractura la picior, dar nu se pune problema sa nu joace in a doua zi a confruntarii de la Cluj-Napoca.

Halep, plina de entuziasm: Simona a dezvaluit cum a fost surprinsa inaintea victoriei decisive din meciul cu Elvetia

Simona Halep 1 WTA) si-a respectat statutul de vedeta a echipei Romaniei si a castigat doua din cele trei puncte cu care tricolorele au obtinut promovarea in Grupa Mondiala la Fed Cup.

Fed Cup: Simona Halep aduce primul punct Romaniei in intalnirea cu Elvetia

Simona Halep, numarul unu mondial in tenisul feminin, a adus primul punct echipei Romaniei in intalnirea cu Elvetia, din cadrul barajului de promovare in Grupa Mondiala a Fed Cup, invingand-o in trei seturi, 6-3, 1-6, 6-1, pe Viktorija Golubic, in.

LIVE Text FedCup Romnia - Elvetia 2-0: Simona Halep vs Patty Schnyder (de la ora 12:00)

Romania conduce cu 2-0 echipa Elvetiei, dupa prima zi a disputelor din play-off-ul Grupei Mondiale a FedCup, astfel ca tricolorele se afla doar la o victorie distanta de calificarea intre cele mai bune opt echipe din lume. Simona Halep 1 WTA) poate aduce punctul decisiv inca din prima partida a zilei de duminica, liderul mondial urmand sa o intalneasca pe Patty Schnyder 149 WTA, 39 de ani), revenita in echipa de FedCup dupa o pauza de sapte ani. Meciul poate fi urmarit in direct la Digi Sport, Telekom Sport si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text FedCup Romnia - Elvetia 2-0: Simona Halep vs Patty Schnyder 6-2, 3-0

LIVE Text FedCup: Simona Halep vs Viktorija Golubic 6-3, 1-1

Simona Halep 1 WTA) si Viktorija Golubic 115 WTA) vor deschide confruntarea dintre Romania si Elvetia, contand pentru play-off-ul Grupei Mondiale a FedCup. Meciul se va disputa in Sala Polivalenta din Cluj-Napoca, de ora 13:00, putand fi urmarit in direct pe Digi Sport, Telekom Sport si LiveText pe HotNews. ro.

LIVE Text FedCup: Simona Halep vs Viktorija Golubic 6-3, 1-6, 6-1

FedCup Romnia - Elvetia 3-0: Simona Halep a adus punctul decisiv (6-2, 6-1 cu Patty Schnyder) - Romnia revine dupa doi ani n Grupa Mondiala

Simona Halep 1 WTA) si-a confirmat statutul de favorita in fata elvetiencei Patty Schnyder 149 WTA, 39 de ani), obtinand o victorie clara: scor 6-2, 6-1. Jucatoarea noastra a inceput partida mult mai relaxata, s-a deplasat excelent, a fost agresiva si nu i-a permis adversarei sa isi faca jocul. Revenita in echipa de FedCup dupa o pauza de sapte ani, Schnyder a fost depasita de miza evenimentului, a gresit mult si nu a avut armele necesare pentru jocul liderului mondial. in urma acestei victorii, Romania conduce cu 3-0 echipa Elvetiei si are asigurat locul in Grupa Mondiala a FedCup, unde va juca din nou dupa o pauza doi ani.

FedCup Romnia - Elvetia 3-1: Simona Halep a adus punctul decisiv (6-2, 6-1 cu Patty Schnyder) - Romnia revine dupa doi ani n prima Grupa Mondiala

Simona Halep 1 WTA) si-a confirmat statutul de favorita in fata elvetiencei Patty Schnyder 149 WTA, 39 de ani), obtinand o victorie clara: scor 6-2, 6-1. Jucatoarea noastra a inceput partida mult mai relaxata, s-a deplasat excelent, a fost agresiva si nu i-a permis adversarei sa isi faca jocul. Revenita in echipa de FedCup dupa o pauza de sapte ani, Schnyder a fost depasita de miza evenimentului, a gresit mult si nu a avut armele necesare pentru jocul liderului mondial. in urma acestei victorii, Romania si-a asigurat locul in prima Grupa Mondiala a FedCup, unde va juca din nou dupa o pauza doi ani. UPDATE: Mihaela Buzarnescu si Sorana Cirstea a pierdut duelul cu perechea Viktorija Golubic/ Jil Teichmann, scor 6-0, 0-6, 6-10.

FedCup: Romnia vs Elvetia - Simona Halep deschide balul cu Viktorija Golubic

Primul meci al confruntarii dintre Romania si Elvetia va fi cel dintre Simona Halep 1 WTA) si Viktorija Golubic 115 WTA), conform tragerii la sorti care a avut loc vineri, la Cluj-Napoca. Miza duelului este una importanta: baraj de calificare in Grupa Mondiala a FedCup. Partidele vor putea fi urmarite in direct pe Digisport si Telekom Sport si LiveText pe HotNews. ro.

actualitate, 05:00