06:15

Simona Halep a primit la Paris titlul de campioana mondiala a anului 2018

Simona Halep a participat, marti seara, la Cina Campionilor de la Paris, organizata de ITF si in cadrul careia jucatoarea romana a primit titlul de campioana mondiala in 2018, an in care a terminat pe locul I WTA si a castigat French Open. continuă pe Hotnews

Simona Halep a primit trofelul de campioana mondiala ITF pe 2018

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul trei mondial, a primit trofeul de campioana mondiala pe anul 2018 din partea Federatiei Internationale de Tenis ITF), marti seara, in cadrul unei ceremonii.

VIDEO Simona Halep, cea mai frumoasa lovitura a lunii mai in circuitul WTA

Simona Halep a castigat titlul pentru lovitura lunii mai in circuitul profesionist feminin, potrivit site-ului WTA. Romanca a candidat cu un passing reusit la turneul de la Madrid, in partida din turul al doilea cu britanica Johanna Konta.

Simona Halep: Merg cu incredere in sferturi pentru ca am experienta, am un joc solid

Simona Halep continua cursa pentru apararea trofeului de la Roland Garros, numarul trei mondial trecand la viteza maxima de Iga Swiatek 6-1, 6-0, dupa 45 de minute). Pentru un loc in semifinale, Simona se va duela cu Amanda Anisimova. Merg cu incredere in sferturi pentru ca am experienta, am un joc solid, a punctat campioana en-titre de la Paris.

Simona Halep, calificare fara emotii in sferturi la Roland Garros

Campioana en titre de la Roland Garros, romanca Simona Halep, s-a calificat en fanfare in sferturile de finala ale turneului de Mare Slem de la Paris, luni, dupa ce a invins-o pe poloneza Iga Swiatek cu.

Digisport: Momentul in care Simona Halep a starnit hohote de ras. Replica data de campioana noastra. VIDEO

Simona Halep e in forma si la conferintele de presa de la Roland Garros. inaintea meciului din sferturi, romanca a glumit pe seama diferentei de varsta fata de adversara sa, Amanda Anisimova.

FOTO Simona Halep, incantatoare la o gala speciala organizata aseara la Paris. Cum i-a dat gata pe francezi la un eveniment cu multe celebritati

Simona Halep va juca zi in sferturile de finala ale turneului de la Roland Garros, unde o va intalni pe Amanda Anisimova.

LiveText Simona Halep vs Amanda Anisimova / Sanse mici ca meciul sa inceapa la ora 15:00 - Ploua la Paris

Pentru a ajunge in semifinale la Roland Garros, Simona Halep 3 WTA) trebuie sa treaca de obstacolul Amanda Anisimova 17 ani, 51 WTA). Jucatoarea americana de origine rusa nu a pierdut niciun set la actuala editie a competitiei de la Paris. Confruntarea se desfasoara pe arena Philippe Chatrier, putand fi urmarita in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro.

LiveText Simona Halep vs Amanda Anisimova / Ploua la Paris - Meciul nu va incepe mai devreme de ora 16:00

Simona Halep, in sferturile Roland Garros! Cum a invins-o pe Iga Swiatek

Simona Halep s-a calificat lejer in sferturile Roland Garros, dupa ce a invins-o pe poloneza Iga Swiatek. Simona Halep s-a calificat fara probleme in sferturile turnelului Roland Garros de la Paris, dupa ce a trecut, in doua seturi, scor 6-1, 6-0, de sportiva din Polonia, Iga Swiatek. Adversara ei are doar 18 ani si este [] .

VIDEO Roland Garros: Simona Halep vs Iga Swiatek 6-1, 6-0 / Demonstratie de tenis - Halep, in sferturi dupa o victorie in 45 de minute

Simona Halep 3 WTA) a avut nevoie doar de 45 de minute pentru a-si asigura prezenta in sferturile de la Roland Garros. in varsta de 18 ani, poloneza Iga Swiatek 104 WTA) a fost depasita total de miza partidei, jocul a curs intr-o singura directie de la inceput, iar Halep a aratat o forma exceptionala. A fost 6-1, 6-0 pentru campioana en-titre.

actualitate, 06:15