15:45

Andreescu, meci epic la Beijing: Bianca a ratat semifinalele dupa una dintre cele mai tari partide ale anului

Seria fabuloasa a jucatoarei din Canada s-a oprit la 16 victorii succesive. Naomi Osaka 4 WTA) s-a luptat admirabil si a trecut de o adversara ce parea invincibila!. continuă pe Adevărul

WTA Beijing: Bianca Andreescu, in optimi (a 15-a victorie consecutiva) - Duel cu Jennifer Brady

Asa cum era de asteptat, Bianca Andreescu a avut parte de un meci dificil cu Elise Mertens 23 WTA), partida avand multe break-uri si rasturnari de situatie. Mai puternica din punct de vedere mental, Bianca s-a impus in doua seturi, scor 6-3, 7-65), iar seria castigatoare din circuitul WTA a ajuns la 15 victorii consecutive.

Andreescu, meci urias, astazi, la Beijing: Cum o poate ajuta pe Halep printr-o calificare in semifinale

Bianca Andreescu 6 WTA) tocmai a bifat al 16-lea succes la rand si a depasit-o pe Simona Halep in ierarhia virtuala. Daca va invinge, din nou, astazi, ar mai opri caderea fostului lider mondial.

WTA Beijing: Bianca Andreescu, in sferturi dupa a 16-a victorie consecutiva - Va urma duelul cu Naomi Osaka

Bianca Andreescu 6 WTA) a ajuns joi la a 16-a victorie consecutiva, dupa ce a invins-o pe americanca Jennifer Brady 66 WTA), scor 6-1, 6-3, calificandu-se in sferturile turneului Premier Mandatory de la Beijing.

WTA Beijing: Bianca Andreescu, eliminata in sferturi de Naomi Osaka

Jucatoarea canadiana de origine romana Bianca Andreescu, locul 6 mondial si cap de serie numarul 5, .

WTA Beijing: Bianca Andreescu, de neoprit! Jucatoarea cu radacini romanesti e in sferturi

Jucatoarea canadiana de origine romana Bianca Andreescu, locul 6 WTA si favorita 5, s-a calificat, j.

actualitate, 15:45