01:05

Serena Williams va fi adversara Simonei Halep in finala turneului de la Wimbledon

Serena Williams va fi adversara Simonei Halep in finala turneului de la Wimbledon, dupa ce a invins-o, joi, fara drept de apel, 6-1, 6-2, pe Barbora Strycova 54 WTA). continuă pe B1

Serena Williams, adversara Simonei Halep in finala turneului de la Wimbledon

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep s-a calificat in premiera in finala turneului de la Wimbledon, al treilea de Mare Slem al anului, joi, dupa ce a invins-o in penultimul act pe ucraineanca Elina.

Serena Williams, adversara Simonei Halep in finala de la Wimbledon

Serena Williams a invins-o cu scorul de 6-1, 6-2, pe sportiva ceha Barbora Strycova si s-a calificat.

Serena Williams, adversa Simonei Halep in finala turneului de la Wimbledon

Cine este Cori Gauff, adversara Simonei Halep de la Wimbledon. Are 15 ani si e mai periculoasa decat Serena Williams

Cori Gauff este adversara Simonei Halep in optimile de finala la Wimbledon. Sportiva din Statele Unite ale Americii are doar 15 ani si pare de neoprit pe iarba din Londra. A eliminat adversare foarte dificile si a pierdut un singur set pana acum. Cori Gauff, adversara de doar 15 ani a Simonei Halep Cori Gauff .

Viorica Dancila a reactionat dupa calificarea Simonei in finala de la Wimbledon. Cum au comentat internautii mesajul premierului

Victoria Simonei Halep in semifinalele turneului de la Wimbledon a trezit reactii si in randul politicinilor romani.

Cine este Shuai Zhang, adversara Simonei Halep din sferturile de la Wimbledon

Wimbledon-ul era Grand Slam-ul cu cele mai slabe rezultate din cariera lui Shuai, sportiva care nu reusise pana in acest an sa treaca in vreun fel de turul intai de pe iarba londoneza. A facut-o insa in 2019, dupa ce a reusit sa elimine nume importante din circuitul feminin precum Caroline Garcia si Caroline Wozniacki. Acum se va duela cu Simona Halep in sferturi are 2-1 in meciurile cu jucatoarea noastra). Disputa va fi in direct pe Eurosport si LiveText pe HotNews. ro de la ora 15:00.

Serena va fi rivala Simonei in finala turneului la Wimbledon. Jucatoarea din SUA si-a demolat adversara in semifinale

Serena Williams 10 WTA) a invins-o, joi, fara drept de apel, 6-1, 6-2, pe Barbora Strycova 54 WTA) si s-a calificat in finala turneului de la Wimbledon, unde o va intalni pe Simona Halep.

Serena Williams, despre Simona Halep: A jucat incredibil azi, mereu au fost meciuri grele cu ea

Serena Williams a declarat, joi, ca Simona Halep a jucat incredibil in semifinale cu Elina Svitolina.

Presa internationala lauda la unison calificarea Simonei in semifinale la WimbledonHalep, ca un uragan

Victoria Simonei Halep din sferturile de finala ale turneului din capitala Angliei a fost comentata pe larg de publicatiile de specialitate, citate de ziare. com si digisport. ro.

Wimbledon: Elina Svitolina, adversara Simonei Halep din semifinale 4-3 pentru ucraineana in confruntarile directe

Elina Svitolina Ucraina, favorita 8) si-a respectat statutul de favorita din partida disputata in sferturile competitiei de la Wimbledon, a invins-o pe Karolina Muchova Cehia, 68 WTA), scor 7-5, 6-4, si s-a calificat in penultimul act, unde o va intalni pe Simona Halep.