17:30

Spania trece cu emotii de Iran. Arbitrajul video a influentat decisiv rezultatul

Meci greu pentru fosta campioana mondiala Spania in fata Iranului, miercuri seara, intr-un meci din Grupa B disputat la Kazan si castigat, cu 1-0 0-0). Spaniolii au avut nevoie de un autogol pentru victorie, iar Iranul a avut un gol anulat corect pentru ofsaid. Persanii au incheiat in atac, umilindu-l cu craci pe Pique si, per total, avand cele mai mari ocazii de poarta. continuă pe Online Sport

Arbitrajul video, o scula insuficient folosita !?!

Arbitrajul video, folosit la cateva faze controversate din primele meciuri de la turneul final Franta - Australia, Danemarca - Peru. ), a starnit vii discutii. Unele decizii par cel putin ciudate, cu penalty-uri acordate la secunde bune dupa ce a avut loc infractiunea in careu sau cu jucatori care tot deseneaza in aer, cu mainile, televizoare in aer dupa fiecare faza care nu le cade lor bine. Este evident ca arbitrajul video poate corecta multe erori, dar in acelasi timp este evident ca folosirea lui in exces ar duce la prelungirea meciurilor.

actualitate, 17:30