13:15

Continua sa scrie istorie: Simona Halep este in finala la Montreal dupa o victorie fulger

Simona Halep este in finala turneului de la Montreal, dupa ce a trecut de Ashleigh Barty, din Australia, locul 16 WTA, scor 6-4, 6-1. continuă pe Adevărul

Simona Halep, victorie eroica la Montreal. Liderul mondial WTA a triumfat intr-un meci de peste trei ore

Simona Halep, numarul 1 mondial, este singura jucatoare din Romania, care a ramas in competitie la turneul de la Montreal.

Simona Halep ajunge in finala de la Montreal

Simona Halep s-a calificat, sambata, in finala turneului WTA de la Montreal dupa o victorie in doua seturi obtinuta in fata lui Ashleigh Barty.

Simona Halep, calificare in semifinale la Montreal

Simona Halep a revenit pe teren la Montreal, vineri noapte, pentru meciul din sferturile de finala contra frantuzoaicei Caroline Garcia.

Surpriza mare la Montreal! Cum profita Simona Halep de situatia creata

Simona Halep este in sferturile turneului de la Montreal si poate rasufla usurata in ceea ce priveste pozitia de lider WTA.

Misiune dificila pentru Simona Halep la turneul de la Cincinnatti! Ar putea debuta chiar contra unei romance

Simona Halep este calificata in semifinalele turneului de la Montreal, iar saptamana viitoare va juca la Cincinnatti.

VIDEO De colectie! Rezumatul meciului in care Simona Halep a spulberat-o pe americanca Venus Williams

Simona Halep este in semifinalele turneului de la Montreal, dupa ce a trecut in aceeasi zi si de Anastasia Pavliucenkova si de Venus Williams.

Declaratie superba despre Simona Halep, din partea unei mari rivale

Simona Halep este in sferturi la Montreal, dupa ce a trecut de Anastasia Pavlyuchenkova si de Venus Williams in aceeasi zi.

Simona Halep s-a calificat in finala turneului de la Montreal

Simona Halep s-a calificat, sambata in finala turneului WTA de la Montreal. Romanca, locul 1 WTA, a trecut in semifinala de australianca Ashleigh Barty, locul 16 WTA, in doua seturi, scor 6-4, 6-1,.

Simona Halep, calificare fara emotii in finala, la Montreal

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep, numarul unu mondial, s-a calificat in finala turneului WTA de la Montreal, dotat cu premii totale in valoare de 2,82 milioane dolari, invingand-o in doua seturi, 6-4, 6-.

Rogers Cup: Simona Halep vs Ashleigh Barty (de la ora 20:00) / Duelul pentru un loc n finala competitiei de la Montreal

Confruntarea dintre Simona Halep 1 WTA) si Ashleigh Barty 16 WTA) va fi prima semifinala din cadrul turneului Rogers Cup de la Montreal. Cele doua jucatoare se vor afla pentru prima data fata in fata in circuitul WTA, de la ora 20:00 ora Romaniei), partida urmand sa fie transmisa in direct pe Digi Sport 2 si LiveText pe HotNews. ro.

actualitate, 13:15