16:00

LIVESCORE FedCup: Romania vs Canada 1-0/ Irina Begu - Bianca Andreescu 6-3, 4-4; Victorie in 53 de minute pentru Sorana Cirstea (6-2, 6-2 cu Carol Zhao)

Romania conduce cu scorul de 1-0 echipa Canadei, in primul tur al Grupei Mondiale II a Fed Cup. Sorana Cirstea 38 WTA) s-a impus categoric in fata jucatoarei Carol Zhao 138 WTA), scor 6-2, 6-2, dupa un meci controlat in totalitate. Romanca si-a adjudecat victoria dupa numai 53 de minute de joc. Urmatoarea partida a zilei le va opune pe Irina Camelia Begu 37 WTA) si Bianca Andreescu 173 WTA). Confruntarea va putea fi urmarita in direct pe Digisport si Telekom Sport si Livescore pe HotNews. ro. continuă pe Hotnews

LIVESCORE FedCup: Romania vs Canada 1-0/ Irina Begu - Bianca Andreescu 3-2; Victorie in 53 de minute pentru Sorana Cirstea (6-2, 6-2 cu Carol Zhao)

LIVESCORE FedCup: Romania vs Canada 1-0/ Irina Begu - Bianca Andreescu 6-3, 6-7 (4), 3-1; Victorie in 53 de minute pentru Sorana Cirstea (6-2, 6-2 cu Carol Zhao)

LIVESCORE FedCup: Romania vs Canada/ Sorana Cirstea - Carol Zhao, primul meci al zilei (de la ora 13:00)

Romania si Canada se intalnesc in perioada 10-11 februarie, in primul tur al Grupei Mondiale II a Fed Cup. Prima partida a zilei de sambata le aduce fata in fata pe Sorana Cirstea 38 WTA) si Carol Zhao 138 WTA), de la ora 13:00. Confruntarile vor putea fi urmarite in direct pe Digisport si Telekom Sport si Livescore pe HotNews. ro.

LIVESCORE FedCup: Romania vs Canada/ Sorana Cirstea - Carol Zhao 6-2, 4-2

FedCup: Romania vs Canada 2-0/ Irina Begu, victorie muncita in fata Biancai Andreescu; Sorana Cirstea a adus primul punct pentru tricolore

Romania conduce cu 2-0 in disputa contra Canadei, dupa prima zi a intrecerilor din cadrul primului tur al Grupei Mondiale II a Fed Cup. Irina Begu 37 WTA) a muncit din greu pentru a aduce al doilea punct Romaniei, invingand-o in trei seturi pe Bianca Andreescu locul 173 WTA), jucatoarea de orgine romana din lotul Canadei. A fost 6-3, 6-7 4), 6-2 pentru Begu, dupa doua ore si 38 de minute de joc. Prima partida a zilei a fost castigata fara emotii de Sorana Cirstea 38 WTA), scor 6-2, 6-2 cu Carol Zhao 138 WTA).

FedCup Romania vs Canada: Sorana Cirstea vs Carol Zhao, primul meci al confruntarii de la Cluj-Napoca

Vineri a avut loc tragerea la sorti a partidelor din duelul Romania vs Canada, din Grupa Mondiala II a FedCup. Primele vor iesi in lumina reflectoarelor Sorana Cirstea 38 WTA) si Carol Zhao 139 WTA). Meciurile vor putea fi urmarite in direct pe Digisport si Telekom Sport si Livescore pe HotNews. ro.

Irina Begu, despre motivele pentru care nu a putut termina meciul in doua seturi: imi pare rau

Jucatoarea de tenis Irina Begu afirma ca regreta ca nu a reusit sa incheie meciul impotriva jucatoarei canadiene de origine romana Bianca Andreescu in doua seturi, dar si-a exprimat bucuria pentru ca a ad.

LIVE Fed Cup Romania - Canada in Grupa Mondiala II. Begu poate aduce victoria

Urmariti in aceasta pagina, sambata si duminica, meciurile programate la Cluj in cadrul intalnirii Romania - Canada din Grupa Mondiala II a Fed Cup. Echipa castigatoarea va juca in barajul pentru Grupa Mondiala principala.

Cirstea aduce primul punct in meciul Romania - Canada

Sorana Cirstea n-a stat prea mult la discutii pe teren, sambata, in primul meci de simplu al confruntarii Romania - Canada din primul tur al Grupei Mondiale II in Fed Cup.

SORANA CiRSTEA - CAROL ZHAO LIVE la FED Cup. ONLINE STREAM Digi Romania - Canada - VIDEO

SORANA CiRSTEA - CAROL ZHAO LIVE la FED Cup. ONLINE STREAM Digi Romania - Canada - VIDEO. Jucatoarea de tenis Sorana Cirstea o va intalni pe Carol Zhao in primul meci de simplu al intalnirii dintre echipele.

actualitate, 16:00