16:30

LIVESCORE FedCup: Romania vs Canada 2-0/ Irina Begu - Katherine Sebov, primul meci al zilei (de la ora 12:00)

Irina Camelia Begu 37 WTA) si Katherine Sebov 319 WTA) deschid a doua zi a confruntarii dintre Romania si Canada, din primul tur al Grupei Mondiale II a Fed Cup. Dupa prima zi a intrecerilor, echipa tricolora conduce cu 2-0 si mai are nevoie de o singura victorie pentru a-si asigura prezenta in barajul pentru promovarea in Grupa Mondiala I. continuă pe Hotnews

LIVESCORE FedCup: Romania vs Canada 2-0/ Irina Begu - Katherine Sebov 6-2, 2-0

Irina Camelia Begu 37 WTA) si Katherine Sebov 319 WTA) deschid a doua zi a confruntarii dintre Romania si Canada, din primul tur al Grupei Mondiale II a Fed Cup. Meciul poate fi urmarit in direct pe Digisport si Telekom Sport si Livescore pe HotNews. ro. Dupa prima zi a intrecerilor, echipa tricolora conduce cu 2-0 si mai are nevoie de o singura victorie pentru a-si asigura prezenta in barajul pentru promovarea in Grupa Mondiala I.

LIVESCORE FedCup: Romania vs Canada 1-0/ Irina Begu - Bianca Andreescu 3-2; Victorie in 53 de minute pentru Sorana Cirstea (6-2, 6-2 cu Carol Zhao)

Romania conduce cu scorul de 1-0 echipa Canadei, in primul tur al Grupei Mondiale II a Fed Cup. Sorana Cirstea 38 WTA) s-a impus categoric in fata jucatoarei Carol Zhao 138 WTA), scor 6-2, 6-2, dupa un meci controlat in totalitate. Romanca si-a adjudecat victoria dupa numai 53 de minute de joc. Urmatoarea partida a zilei le va opune pe Irina Camelia Begu 37 WTA) si Bianca Andreescu 173 WTA). Confruntarea va putea fi urmarita in direct pe Digisport si Telekom Sport si Livescore pe HotNews. ro.

LIVESCORE FedCup: Romania vs Canada 1-0/ Irina Begu - Bianca Andreescu 6-3, 4-4; Victorie in 53 de minute pentru Sorana Cirstea (6-2, 6-2 cu Carol Zhao)

LIVESCORE FedCup: Romania vs Canada 1-0/ Irina Begu - Bianca Andreescu 6-3, 6-7 (4), 3-1; Victorie in 53 de minute pentru Sorana Cirstea (6-2, 6-2 cu Carol Zhao)

LIVESCORE FedCup: Romania vs Canada/ Sorana Cirstea - Carol Zhao, primul meci al zilei (de la ora 13:00)

Romania si Canada se intalnesc in perioada 10-11 februarie, in primul tur al Grupei Mondiale II a Fed Cup. Prima partida a zilei de sambata le aduce fata in fata pe Sorana Cirstea 38 WTA) si Carol Zhao 138 WTA), de la ora 13:00. Confruntarile vor putea fi urmarite in direct pe Digisport si Telekom Sport si Livescore pe HotNews. ro.

LIVESCORE FedCup: Romania vs Canada/ Sorana Cirstea - Carol Zhao 6-2, 4-2

FedCup: Romania vs Canada 2-0/ Irina Begu, victorie muncita in fata Biancai Andreescu; Sorana Cirstea a adus primul punct pentru tricolore

Romania conduce cu 2-0 in disputa contra Canadei, dupa prima zi a intrecerilor din cadrul primului tur al Grupei Mondiale II a Fed Cup. Irina Begu 37 WTA) a muncit din greu pentru a aduce al doilea punct Romaniei, invingand-o in trei seturi pe Bianca Andreescu locul 173 WTA), jucatoarea de orgine romana din lotul Canadei. A fost 6-3, 6-7 4), 6-2 pentru Begu, dupa doua ore si 38 de minute de joc. Prima partida a zilei a fost castigata fara emotii de Sorana Cirstea 38 WTA), scor 6-2, 6-2 cu Carol Zhao 138 WTA).

FedCup: Romania vs Canada 3-0/ Tricolorele s-au calificat la barajul pentru promovarea in primul esalon valoric - Irina Begu a adus punctul decisiv (6-2, 6-4 cu Khaterine Sebov)

Romania a invins cu 3-0 echipa Canadei, asigurandu-si astfel calificarea in barajul pentru Grupa Mondiala I a FedCup. Irina Camelia Begu 37 WTA) a adus punctul decisv pentru echipa tricolora, printr-o victorie clara impotriva numarului 319 WTA, Katherine Sebov. Se actualizeaza.

Romania a invins cu 3-1 echipa Canadei, asigurandu-si astfel calificarea in barajul pentru Grupa Mondiala I a FedCup. Irina Camelia Begu 37 WTA) a adus punctul decisv pentru echipa tricolora, printr-o victorie clara impotriva numarului 319 WTA, Katherine Sebov, scor 6-2, 6-4. Experienta jucatoarei noastre in meciurile cu miza si-a spus cuvantul: Irina a servit perfect, a dominat fiecare schimb, iar victoria a venit firesc, dupa o ora si 25 de minute de joc. UPDATE: Perechea Ana Bogdan/ Rluca Olaru a fost invinsa de cuplul Gabriela Dabrowski/Carol Zhao, scor 6-4, 1-6, 6-10.

FedCup Romania vs Canada: Sorana Cirstea vs Carol Zhao, primul meci al confruntarii de la Cluj-Napoca

Vineri a avut loc tragerea la sorti a partidelor din duelul Romania vs Canada, din Grupa Mondiala II a FedCup. Primele vor iesi in lumina reflectoarelor Sorana Cirstea 38 WTA) si Carol Zhao 139 WTA). Meciurile vor putea fi urmarite in direct pe Digisport si Telekom Sport si Livescore pe HotNews. ro.

actualitate, 16:30