20:02

WTA Doha: A venit randul Irinei Begu si Soranei Cirstea - Cele doua vor evolua marti cu Samantha Stosur, respectiv Maria Sakkari

Dupa ce Mihaela Buzarnescu si Monica Niculescu au reusit sa castige partidele pe care le-au disputat luni cu Lesia Tsurenko, respectiv Maria Sharapova), a venit randul altor doua jucatoare din Romania sa evolueze in turneul Premier 5 de la Doha. In scena vor intra marti Irina Camelia Begu si Sorana Cirstea. continuă pe Hotnews

Romania, necrutatoare cu Canada: Sorana Carstea si-a zdrobit adversara. Urmeaza meciul Irinei Begu

Cu Simona Halep 2 WTA) in tribune, Sorana Carstea 38 WTA) si-a aratat clasa in fata unei adversare inferioare din toate punctele de vedere. Calificarea tricolorelor in aceasta confruntare ar trebui sa fie o formalitate.

VIDEO WTA Doha: Slice-ul hartuitor - Monica Niculescu, victorie mare cu Maria Sharapova

Apele linistite sapa adanc - dupa un prim set pierdut 6-4, dupa o ora si doua minute), Monica Niculescu a dus pas cu pas disputa cu Maria Sharapova in zona de confort, jucatoarea noastra hartuind-o pe adversara cu slice-ul de forehand. Rusoaica a incercat sa ajusteze din mers, insa Monica s-a deplasat incredibil in defensiva, a jucat fiecare punct de parca i-ar fi depins viata de rezultatul partidei si s-a impus dupa doua si 38 de minute 4-6, 6-4, 6-3). Succesul o trimite pe Niculescu in turul doi al turneului Premier 5 de la Doha, acolo unde o va intalni pe invingatoarea dintre Magdalena Rybarikova 18 WTA) si Fatma Al Nabhani 520 WTA, wild card).

WTA Doha: Mihaela Buzarnescu, victorie cu Lesia Tsurenko - Duel in turul doi cu Jelena Ostapenko

Mihaela Buzarnescu 43 WTA) a avansat, luni, in turul doi al turneului Premier 5 de la Doha Qatar Total Open), dupa ce a invins-o pe Lesia Tsurenko Ucraina - 40 WTA). Partida a fost una echilibrata, cu destule erori de ambele parti si cu o revenire superba a Mihaelei in primul set: de la 1-5 la 7-5. Cu dificultati in a inchide disputa, Buzarnescu a fructificat pana la urma a sasea minge de meci 7-5, 6-4).

WTA Doha: Simona Halep o va intalni pe Ekaterina Makarova in turul doi

Simona Halep a aflat numele adversarei pe care o va intalni in turul doi al turneului WTA de la Doha de categorie Premier 5), numarul doi mondial urmand sa se dueleze cu Ekaterina Makarova Rusia - locul 35 mondial).

WTA Doha: Monica Niculescu, pe tabloul principal al competitiei din Qatar - Victorie cu Andrea Petkovic

Monica Niculescu locul 92 WTA) s-a calificat, duminica, pe taboul principal al turneului Qatar Open, competitie de categorie Premier 5 care se va desfasura in perioada 12-18 februarie. In ultimul tur al calificarilor, Niculescu a trecut de Andrea Petkovic Germania, locul 106 WTA), scor 6-4, 6-1.

WTA Doha: Monica Niculescu, pe tabloul principal al competitiei din Qatar (6-4, 6-1 cu Andrea Petkovic) - Duel cu Maria Sharapova

actualitate, 20:02