01:05

ATP Anvers: Kyle Edmund, victorie n trei seturi n fata lui Gael Monfils / Britanicul a cstigat turneul dupa doua tiebreak-uri

Britanicul Kyle Edmund locul 15 ATP) s-a impus in finala turneului de la Anvers Belgia) in fata francezului Gael Monfils locul 38 ATP), cu scorul de 3-6, 7-62), 7-64). Meciul a fost unul spectaculos si a durat doua ore si 28 de minute. Jucatorul in varsta de 23 de ani se afla la primul succes intr-un turneu ATP. continuă pe Hotnews

ATP Basel: Marius Copil s-a calificat pe tabloul principal / Victorie n doua seturi n fata locului 50 mondial

Marius Copil, locul 90 ATP, s-a calificat, duminica, pe tabloul principal al turneului de la Basel, cu premii totale de aproape doua milioane de euro, dupa ce l-a invins pe sarbul Dusan Lajovic locul 50 ATP), scor 6-3, 6-4, in turul secund al calificarilor. Partida a durat o ora si opt minute.