09:45

Cupa Davis: Romania, victorie cu Luxemburg (4-1); Punctul decisiv, adus de Marius Copil

Romania a castigat duelul cu Luxemburg scor 3-1), punctul decisiv fiind adus de Marius Copil 94 ATP): 6-1, 6-1 cu Ugo Nastasi fara clasament ATP). In urma acestei victorii, tricolorii s-au calificat in turul II al Grupei a II-a a Zonei Europa/Africa a Cupei Davis. UPDATE: Bogdan Borza l-a invins, scor 6-3, 6-2, pe Christophe Tholl, in ultimul meci al intalnirii Romania s-a impus la final cu 4-1). continuă pe Hotnews

Romania a castigat duelul cu Luxemburg scor 3-1), punctul decisiv fiind adus de Marius Copil 94 ATP): 6-1, 6-1 cu Ugo Nastasi fara clasament ATP). In urma acestei victorii, tricolorii s-au calificat in turul II al Grupei a II-a a Zonei Europa/Africa a Cupei Davis.

Cupa Davis: Romania si Luxemburg sunt la egalitate dupa prima zi

Marius Copil, locul 94 ATP, l-a invins, sambata, pe Christophe Tholl, scor 6-3, 6-2, in al doilea meci al intalnirii de Cupa Davis Romania Luxemburg, astfel ca scorul general al confruntarii de la Piatra Neamt este 1-1.

LIVE Cupa Davis, Romania - Luxemburg (12:00)

Urmariti live text in aceasta pagina meciurile intalnirii Romania - Luxemburg din primul tur al Grupei II a zonei Euro-Africane din Cupa Davis.

LIVE Cupa Davis, Romania - Luxemburg

Cupa Davis: Romania a egalat (1-1 cu Luxemburg) - Victorie in doar 58 de minute pentru Marius Copil

Marius Copil l-a invins in doar 58 de minute pe Christophe Troll 23 ani, fara clasament), scor 6-3, 6-2, rezultat in urma caruia Romania e egalat situatia in meciul cu Luxemburg 1-1) - turul I al Grupei a II-a a Zonei Europa/Africa a Cupei Davis.

LIVE Cupa Davis, Romania - Luxemburg: Tecau si Mergea la dublu

Horia Tecau si Florin Mergea au misiunea de a aduce Romania la conducere in meciul cu Luxemburg din primul tur al Grupei II in zona Euro-Africana.

Cupa Davis: Romania, condusa suprinzator cu 1-0 de Luxemburg (Frunza, invins de Ugo Nastasi)

Luxemburg conduce cu 1-0 in disputa cu Romania din turul I al Grupei a II-a a Zonei Europa/Africa a Cupei Davis, dupa ce Ugo Nastasi a trecut de Nicolae Frunza, scor 7-65), 1-6, 6-3.

actualitate, 09:45