11:15

Turneul Campioanelor: Sloane Stephens, victorie n trei seturi cu Kiki Bertens / Olandeza s-a aflat la patru game-uri distanta de semifinale

Sloane Stephens a invins-o pe Kiki Bertens in a doua partida disputata de cele doua la Turneul Campioanelor. Meciul a fost unul intens, a durat doua ore si 22 de minute si s-a terminat cu scorul de 7-64), 2-6, 6-3. Kiki Bertens s-a aflat la doar patru game-uri distanta de calificare, insa Stephens a revenit spectaculos si a obtinut a doua victorie a sa din grupe. continuă pe Hotnews

Turneul Campioanelor: Sloane Stephens, victorie n trei seturi cu Kiki Bertens / Olandeza s-a aflat la un singur set distanta de semifinale

Sloane Stephens a invins-o pe Kiki Bertens in a doua partida disputata de cele doua la Turneul Campioanelor. Meciul a fost unul intens, a durat doua ore si 20 de minute si s-a terminat cu scorul de 7-64), 2-6, 6-3. Kiki a inceput mai bine setul decisiv cu care ar fi putut sa se califice in semifinale), a condus cu 2-0, insa Stephens a revenit spectaculos si a obtinut a doua victorie din grupe.

Turneul Campioanelor: Sloane Stephens, victorie cu Naomi Osaka - Nipona, la un nivel ridicat doar un set

Sloane Stephens a avut rabdarea necesara si o defensiva de fier pentru a o deraia pe Naomi Osaka, nipona cazand prada multitudinii de erori nefortate facute. Americanca favorita trei) a castigat partida de la Turneul Campioanelor Grupa Rosie) in trei seturi, scor 7-5, 4-6, 6-1), experienta superioara la nivel inalt vazandu-se in momentele importante. Cele doua sunt debutante la competitia care reuneste la start cele mai bune opt jucatoare din lume.

actualitate, 11:15