09:00

Cine este singurul roman ramas in lupta la Australian Open, cu sanse mari la calificarea in fazele finale ale competitiei

Simoan Halep a parasit competitia de la Australian Open, dar Romania mai are un reprezentant in turneul de la Melbourne. continuă pe Adevărul

Serena Williams calca totul in picioare la Australian Open! O noua victorie categorica, care de la inceputul turneului a pierdut doar noua game-uri

Serena Williams este in mare forma la Australian Open, acolo unde efectiv si-a demolat adversarele pana in acest moment.

Serena Williams calca totul in picioare la Australian Open! O noua victorie categorica la turneul in care a pierdut doar noua game-uri

Australian Open (m): Detinatorul trofeului si finalistul editiei de anul trecut au parasit competitia - Roger Federer si Marin Cilic, eliminati n optimi (Rezultatele zilei)

Primul turneu de Grand Slam al anului a ramas fara finalistii editiei de anul trecut. Roger Federer detinatorul trofeului) si Marin Cilic au parasit competitia de la Melbourne inca din faza optimilor de finala. Campionul elvetian a fost invins de grecul Stefanos Tsitsipas cap de serie 14), in timp ce Marin Cilic 6) a cedat dupa un meci de cinci seturi in fata lui Roberto Bautista Agut 22). Intra in material pentru a vedea rezultatele zilei de pe tabloul masculin de simplu de la Australian Open.

VIDEO Australian Open: Continua visul lui Stefanos Tsitsipas - Grecul, n semifinale la Melbourne (victorie n patru seturi cu Roberto Bautista)

Parcursul de vis al lui Stefanos Tsitsipas continua la Melbourne, grecul reusind marti sa se califice in semifinalele de la Australian Open. Dupa un meci de lupta de trei ore si 15 minute cu Roberto Bautista Agut, Stefanos s-a impus in patru seturi, scor 7-5, 4-6, 6-4, 7-62).

Australian Open: Filip Jianu, calificat n sferturile probei de dublu a juniorilor

Tanarul tenisman roman Filip Jianu 17 ani) si spaniolul Nicolas Alvarez Varona s-au calificat, marti, la Melbourne, in sferturile de finala ale probei de dublu a juniorilor din cadrul turneului Australian Open, primul de Grand Slam al anului.

Revelatia Australian Open sta in picioare! Americanca de pe locul 35 WTA este prima semifinalista a competitiei

Primul sfert de finala de pe tabloul feminin de la Australian Open s-a terminat cu victoria jucatoarei despre care se spune ca este revelatia competitiei.

Australian Open: Simona Halep este de parere ca a facut un turneu aproape de nota 10 la Melbourne

Simona Halep si-a apreciat aproape de nota zece evolutia de la actuala editie a Australian Open, competitie la care a fost eliminata in optimi, dupa ce anul trecut a jucat finala.

Novak Djokovic nu a avut parte de un meci lejer impotriva lui Daniil Medvedev, rusul dovedindu-se un adevarat perete in calea mingilor trimise de Nole catre terenul advers. Liderul mondial a avut nevoie de trei ore si 15 minute pentru a obtine biletul care sa-l duca in sferturile de la Australian Open, scor 6-4, 6-76), 6-2, 6-3.

VIDEO Australian Open: Novak Djokovic, victorie muncita cu Daniil Medvedev - Srbul este n sferturi la Melbourne

VIDEO Australian Open: Petra Kvitova, lider mondial provizoriu - Simona Halep, detronata dupa calificarea cehoaicei n semifinalele de la Melbourne

Petra Kvitova este, cel putin provizoriu, noul lider al ierarhiei WTA, jucatoarea din Cehia depasind-o in clasamentul virtual pe Simona Halep dupa ce a obtinut calificarea in semifinalele de la Australian Open. Petra castigatoare a doua Grand Slam-uri in cariera) a trecut de Ashleigh Barty, favorita gazdelor, scor 6-1, 6-4.

actualitate, 09:00