17:15

Pep Guardiola, fair-play dupa eliminarea din Champions League: Echipa mai buna s-a calificat. Sustin VAR-ul, sunt pentru un fotbal corect

Manchester City a fost eliminata dramatic de Tottenham in sferturile Champions League. Cetatenii s-au impus cu 4-3, dar Tottenham a obtinut calificarea gratie golurilor marcate in deplasare 4-4 la general). Pep Guardiola i-a felicitat pe adversari, precizand ca echipa mai buna s-a calificat. in plus, tehnicianul spaniol a afirmat ca sustine VAR-ul si fotbalul corect. continuă pe Hotnews

Pep Guardiola, fair-play dupa eliminarea din Champions League: Echipa mai buna s-a calificat. Sutin VAR-ul, sunt pentru un fotbal corect

Massimiliano Allegri, dupa eliminarea din Champions League: Ajax a meritat acest rezultat si calificarea

Tehnicianul formatiei Juventus Torino, Massimiliano Allegri, a declarat, marti seara, ca Ajax Amsterdam a meritat calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, in urma victoriei, scor 2-1, in returul sferturilor competitiei.

Mama lui Ronaldo, dupa eliminarea fiului sau din Champions League: Cristiano era trist. Mi-a spus Nu pot sa fac minuni

Dolores Aveiro, mama lui Cristiano Ronaldo, a declarat ca fiul sau era trist dupa meciul cu Ajax Amsterdam si i-a spus ca s-a straduit sa obtina calificarea in semifinalele Champions League, dar nu poate face minuni.

Juventus, cadere de 17% la bursa dupa eliminarea din Liga Campionilor

Actiunile echipei italiene de fotbal Juventus Torino au pierdut peste 17 procente din valoare, miercuri dimineata la Bursa din Milano, dupa eliminarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor, ca urmare a esecului suferit pe teren propriu in fata formatiei olandeze Ajax Amsterdam, informeaza AFP.

VIDEO De la extaz la agonie - Bucuria nebuna a lui Pep Guardiola si deznadejdea dupa anularea golului de 5-3

Finalul meciului dintre Manchester City si Tottenham a fost unul interzis cardiacilor. Cetatenii au trecut de la extaz la agonie in decurs de doar doua minute. Pep Guardiola s-a bucurat ca un copil dupa ce Sterling a marcat in prelungiri un gol care i-ar fi adus calificarea echipei sale. VAR a anulat reusita pe motiv de ofsaid, iar tehnicianul spaniol a cazut in genunchi la marginea terenului si si-a pus mainile in cap.

Barcelona si-a invatat lectia dupa eliminarea de anul trecut - Messi: Nu am lasat nimic la voia intamplarii. Aveam experienta de la Roma

Barcelona si-a invatat lectia dupa eliminarea din sferturi de anul trecut 4-1, 0-3 cu AS Roma) si nu a mai lasat nimic la voia intamplarii cu Manchester United. Dupa 1-0 pe Old Trafford, catalanii au obtinut o victorie categorica pe teren propriu, scor 3-0, calificandu-se in semifinalele Champions League. Aveam experienta de la Roma, stiam ce inseamna sa se complice un meci. Nu am lasat nimic la voia intamplarii, a spus Lionel Messi, autorul unei duble in returul de pe Camp Nou.

Pep Guardiola traieste blestemul Barcelona

Esec usturator pentru Pep Guardiola care nici in acest sezon nici macar nu se poate apropia de trofeul Champions League, pe care l-a castigat in cariara de antrenor cu FC Barcelona.

Programul semifinalelor in Champions League. 14 trofee castigate de trei dintre semifinaliste!

Miercuri seara s-a stabilit tintarul semifinalelor in Champions League dupa ultimele meciuri din faza sferturilor de finala.

actualitate, 17:15