11:00

VIDEO Liga Natiunilor: Olanda, adversara Portugaliei din finala (3-1 vs Anglia, dupa prelungiri)

Olanda s-a calificat in finala Ligii Natiunilor la fotbal, gratie victoriei in fata Angliei, cu scorul de 3-1 0-1, 1-1), dupa prelungiri, joi seara, la Guimaraes, in a doua semifinala a competitiei. continuă pe Hotnews

VIDEO Liga Natiunilor: Portugalia vs Elvetia 3-1 / Lusitanii, in finala dupa ce Cristiano Ronaldo a marcat de trei ori

Atacantul Cristiano Ronaldo a fost decisiv pentru calificarea echipei Portugaliei in finala Ligii Natiunilor la fotbal, miercuri seara, printr-un hat-trick reusit in meciul cu Elvetia, castigat cu scorul de 3-1 1-0), pe Stadionul 'Dragao' din Porto, in prima semifinala.

VIDEO Vezi numarul castigator din finala iUmor, Antena 1! Ce s-a intamplat dupa ce a fost postat pe Youtube

Numarul castigator de la iUmor, de la Antena 1, a amuzat intreaga tara. Castigatoarea, Irena Bloclinca, a ironizat-o atat de bine pe Viorica Dancila, premierul Romaniei, incat publicul si juriul i-au acordat marele premiu de 20. 000 de euro. Castigatoarea iUmor a avut cel mai bun text umoristic din istoria concursului Numarul sau scenic din finala [] .

VIDEO Roland Garros: Dramatism si rasturnari de scor - Ashleigh Barty vs Marketa Vondrousova, duelul din finala

Ashleigh Barty 8 WTA) si Marketa Vondrousova 38 WTA) vor fi protagonistele din finala actualei editii a turneului de Grand Slam de la Roland Garros. Australianca a invins-o dupa un meci extrem de spectaculos, cu multe rasturnari de situatie, pe americanca Amanda Anisimova, scor 6-74), 6-3, 6-3, in timp ce Vondrousova 19 ani) a trecut in doua seturi de britanica Johanna Konta 26 WTA), scor 7-5, 7-62).

VIDEO Meci nebun intre Olanda si Anglia!Se stie a doua finalista din Liga Natiunilor

Dupa ce Portugalia s-a calificat miercuri in finala Ligii Natiunilor, a doua semifinala a oferit un meci nebun, cu rasturnari de situatie.

Liga Natiunilor si-a stabilit finalistele

Prima editie a Ligii Natiunilor isi va desemna, duminica, prima campioana in urma meciului Portugalia -Olanda.

actualitate, 11:00