06:30

VIDEO WTA Monterrey: Elina Svitolina si Johanna Konta, in semifinale Britanica a salvat doua mingi de meci

Elina Svitolina Ucraina) si Johanna Konta Marea Britanie), principalele favorite ale turneului de categorie International de la Monterrey Mexic), s-au calificat in penultimul act al competitiei, dupa ce au trecut in sferturi de Leylah Annie Fernandez, respectiv Anastasia Potapova. continuă pe Hotnews

VIDEO WTA Monterrey: Elina Svitolina si Johanna Konta s-au calificat in sferturi Programul meciurilor

Elina Svitolina si Johanna Konta, principalele doua favorite ale turneului de la Monterrey Mexic), si-au asigurat prezenta in faza sferturilor, dupa ce le-au invins in optimi pe Olga Govortsova, respectiv Tatjana Maria.

VIDEO WTA Monterrey: Kim Clijsters si Victoria Azarenka, eliminate in primul tur; Elina Svitolina, in optimi (Rezultatele zilei)

Kim Clijsters si Victoria Azarenka, foste ocupante ale locului 1 WTA, au parasit turneul de la Monterrey Mexic) inca din prima runda. Elina Svitolina, principala favorita a competitiei, s-a calificat fara emotii in optimi.

VIDEO WTA Monterrey: Sloane Stephens, eliminata in optimi de o jucatoare de 17 ani (Rezultatele zilei)

Parcursul lui Sloane Stephens 37 WTA, favorita 5) la turneul de la Monterrey Mexic) s-a oprit in optimi. Americana a fost invinsa de canadianca Leylah Annie Fernandez 126 WTA, 17 ani), scor 6-74), 6-3, 6-3, la capatul unei partide care a durat doua ore si opt minute.

actualitate, 06:30