01:05

Juventus, campioana pentru a opta oara consecutiv

Echipa de fotbal Juventus a devenit sambata pentru a opta oara consecutiv campioana a Italiei, dupa ce a invins-o pe Fiorentina cu 2-1, la Torino, intr-un meci din etapa a 33-a. Fiorentina a condus prin . continuă pe Antena3

VIDEO Juventus Torino, campioana Italiei pentru a opta oara consecutiv (2-1 vs Fiorentina)

Juventus Torino si-a asigurat matematic al optulea titlul consecutiv de campioana a Italiei, dupa ce a invins-o pe Fiorentina, scor 2-1, in etapa a 33-a din Serie A. Bianconerri au adunat 87 de puncte si au 20 de lungimi in fata celor de la Napoli mai au sase meciuri de disputat).

Monte Carlo Masters: Rafael Nadal, in sferturi pentru a 15-a oara consecutiv - Victorie fara emotii cu Grigor Dimitrov

Rafael Nadal 2 ATP), cap de serie numarul 2, s-a calificat pentru a 15-a oara consecutiv in sferturile turneului ATP Masters 1. 000 de la Monte Carlo. Ibericul s-a impus in doua seturi in fata lui Grigor Dimitrov Bulgaria, 28 ATP), scor 6-4, 6-1, dupa o ora si 34 de minute de joc.

Vaticanul dezvaluie Scarile Sfinte pentru prima oara in 300 de ani. Vizitatorii pot calca pe urmele lui Iisus

Turistii care vor vizita Roma in perioada Pastelui vor avea parte de o surpriza din partea statului Vatican: acestia vor putea sa urce pe scarile din marmura expusa pe care se crede ca insusi Mantuitorul Iisus Hristos a calcat in drumul sau pentru a fi judecat de catre Pilat din Pont inainte de rastignire, relateaza CNN.