18:15

LIVEText Romnia vs Ungaria 0-0 (Rep I)

Fetele noastre sunt doar la mana lor, o victorie sau o remiza echivaland cu calificarea in semifinalele Campionatului European de handbal feminin din Franta. Sigur, Ungaria se va agata de fiecare sansa pe care o are, cu atat mai mult cu cat se va duela cu Romania, una din rivalele istorice. Romania vs Ungaria va fi in direct pe TVR1 si TVRHD si LiveText pe HotNews. ro de la ora 19:00. continuă pe Hotnews

LIVEText Romnia vs Ungaria 20-21 (Rep II)

Fetele noastre sunt doar la mana lor, o victorie sau o remiza echivaland cu calificarea in semifinalele Campionatului European de handbal feminin din Franta. Sigur, Ungaria se va agata de fiecare sansa pe care o are, cu atat mai mult cu cat se va duela cu Romania, una din rivalele istorice. Romania vs Ungaria este in direct pe TVR1 si TVRHD si LiveText pe HotNews. ro.

CE Handbal (f): Romnia vs Ungaria 29-31/ Calificarea n semifinale, la mna Olandei - Am pierdut-o pe Cristina Neagu, accidentata la genunchi

Romania a inceput perfect meciul decisiv cu Ungaria, a dominat mare parte din prima repriza, insa pas cu pas au aparut erorile, ratarile, iar unguroaicele au iesit la lumina gratie unui joc agresiv si a unei determinari speciale portarita Kiss a avut interventii incredibile). Ungaria a invins cu 31-29, iar calificarea tricolorelor in semifinalele Campionatului European de handbal feminin depinde de rezultatul partidei Olanda vs Germania nemtoaicele nu trebuie sa invinga la o diferenta de 13 goluri). in plus, in minutul 52 am pierdut-o pe Cristina Neagu - liderul nationalei s-a accidentat la genunchi si a parasit terenul pe targa si a fost dusa la spital. Se actualizeaza.

actualitate, 18:15