15:30

VIDEO Surpriza la Roland Garros: David Goffin (favorit 8), nvins n optimi de Marco Cecchinato; Novak Djokovic, calificat n sferturi

Italianul Marco Cecchinato 72 ATP) a produs una din cele mai mari surprize de pe tabloul masculin de simplu de la Roland Garros, reusind sa il elimine din competitie pe belgianul David Goffin, favoritul numarul 8. Aflat pentru prima data in sferturile unui turneu de Grand Slam, Cecchinato se va duela cu Novak Djokovic cap de serie 20), invingator in trei seturi in fata spaniolului Fernando Verdasco 30). continuă pe Hotnews

Roland Garros: Denis Shapovalov (favorit 24) a parasit competitia n turul doi - Nadal, Cilic si Thiem, calificati n turul trei

Ziua de joi a mai adus eliminarea unui favorit de pe tabloul de simplu masculin de la Roland Garros, Denis Shapovalov Canada), cap de serie numarul 24, fiind invins de germanul Maximilian Marterer locul 70 ATP). in turul al treilea al Grand Slam-ului de la Paris s-au calificat, printre altii, Rafel Nadal, Marin Cilic, Juan Martin del Potro sau Dominic Thiem.

VIDEO Roland Garros: Alexander Zverev a supravietuit unui nou meci de cinci seturi; Grigor Dimitrov, eliminat n turul trei

Alexander Zverev favoritul numarul 2) a avut parte de un nou meci maraton la Roland Garros, germanul trecand in cinci seturi de bosniacul Damir Dzumhur 29 ATP), scor -2, 3-6, 4-6, 7-6 3), 7-5. Calificat in optimi, Zverev a petrecut pe teren pana acum peste opt ore. intr-o alta partida a zilei de vineri, Grigor Dimitrov, cap de serie numarul 4, a cedat in trei seturi in fata spaniolului Fernando Verdasco, scor 7-6 4), 6-2, 6-4, parasind competitia in turul al treilea. Intra in material pentru a vedea rezultatele inregistrate vineri pe tabloul de simplu masculin de la Roland Garros.

Roland Garros: Alexander Zverev, chinuit si de Karen Khachanov; Dominic Thiem, victorie n patru seturi cu Nishikori

Alexander Zverev favorit 2) este condamnat la meciuri de cinci seturi la Roland Garros. Germanul a fost nevoit sa munceasca din greu pentru calificarea in sferturile Grand Slam-ului de la Paris, victoria in fata rusului Karen Khachanov 38 ATP) venind dupa trei ore si 29 de minute de joc, scor 4-6, 7-64), 2-6, 6-3, 6-3. O alta partida a zilei i-a adus fata in fata pe Dominic Thiem 7) si Kei Nishikori 19), austriacul obtinand calificarea in sferturi dupa un succes in patru seturi, scor 6-2, 6-0, 5-7, 6-4.

Roland Garros: Lucas Pouille si Kyle Edmund, eliminati n turul trei - Programul optimilor

Lucas Pouille favorit 15) a parasit competitia de la Roland Garros in turul trei, fiind invins in trei seturi de rusul Karen Khachanov, scor 6-3, 7-5, 6-3. in alta partida a zilei de sambata, Kyle Edmund, cap de serie 16, a cedat in fata italianului Fabio Fognini 18), scor 6-3, 4-6, 3-6, 6-4, 6-4. Intra in material pentru a vedea programul meciurilor din optimi de pe tabloul de simplu masculin.

Roland Garros: Serena Williams vs Maria Sharapova, capul de afis al optimilor - Americanca a eliminat-o pe Julia Goerges (favorita 11)

Serena Williams a ajuns in optimi la Roland Garros, faza in care va evolua cu marea sa rivala Maria Sharapova. Aflata pe locul 451 WTA, Serena a trecut de Julia Goerges Germania), favorita numarul 11, scor 6-3, 6-4, dupa o ora si 16 minute de joc.

Roland Garros: Zverev si Dimitrov, victorii dupa meciuri maraton n turul al doilea - Berdych si Querry, eliminati din competitie

Alexander Zverev favorit 2) si Grigor Dimitrov 4) au fost pusi la incercare in turul al doilea de la Roland Garros, cei doi jucatori avand nevoie de cinci seturi pentru a trece de Dusan Lajovic, respectiv Jared Donaldson. Ziua de miercuri a adus eliminarea altor doi capi de serie de pe tabloul de simplu masculin al competitiei pariziene: Sam Querry 12) si Tomas Berdych 17).

Tabloul complet al optimilor de finala de la Roland Garros. Cine este surpriza competitiei pana in acest moment

Turneul de la Roland Garros a ajuns in faza optimlor de finala, in competitie ramanand numai 16 jucatoare, dintre care doua romance.

Mihaela Buzarnescu produce surpriza turneului de la Roland Garros: Victorie in doua seturi cu Elina Svitolina

Forma incredibila din acest an a Mihaelei Buzarnescu continua si in turneul de Grand Slam de la Roland Garros. Acesta a produs socul primei saptamani elimandu-o pe Elina Svitolina, numar patru mondial, in.

actualitate, 15:30