11:15

LIVEText Simona Halep vs Belinda Bencic (de la ora 17:00)

Belinda Bencic a supravietuit meciului cu Aryna Sabalenka precum o facea pe vremuri Bruce Willis in Die Hard. Elvetianca a salvat sase mingi de meci, iar acum incearca sa produca o noua surpriza: sa o elimine pe Simona Halep. Returul ar putea fi cheia meciului din sferturile turneului Premier 5 de la Dubai, tinand cont de faptul ca ambele sunt puternice in schimburile prelungite de pe linia de fund. Partida va fi in direct pe Digisport 1 si LiveText pe HotNews. ro de la ora 17:00. continuă pe Hotnews

LIVEText Simona Halep vs Belinda Bencic 6-4, 0-0

Belinda Bencic a supravietuit meciului cu Aryna Sabalenka precum o facea pe vremuri Bruce Willis in Die Hard. Elvetianca a salvat sase mingi de meci, iar acum incearca sa produca o noua surpriza: sa o elimine pe Simona Halep. Returul ar putea fi cheia meciului din sferturile turneului Premier 5 de la Dubai, tinand cont de faptul ca ambele sunt puternice in schimburile prelungite de pe linia de fund. Partida este in direct pe Digisport 1 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVEText Simona Halep vs Belinda Bencic 6-4, 4-6, 0-3

LIVE Simona Halep - Belinda Bencic in sferturi la Dubai (joi, 17:00)

LIVE Simona Halep - Belinda Bencic in sferturi la Dubai

Simona Halep o intalneste pe Belinda Bencic din Elvetia intr-un meci pentru calificare in semifinalele de la Dubai, turneu de categorie WTA Premier 5. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

LIVE Simona Halep - Belinda Bencic in sferturi la Dubai. Meciul ajunge in decisiv!

Asa am trait Simona Halep - Belinda Bencic in sferturi la Dubai

Simona Halep a intalnit-o pe Belinda Bencic din Elvetia intr-un meci pentru calificare in semifinalele de la Dubai, turneu de categorie WTA Premier 5. Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea meciul live video .

LIVEText Simona Halep vs Eugenie Bouchard 3-2

2014 a fost anul de gratie pentru jucatoarea desprinsa parca de la prezentarile de moda. De atunci, cariera lui Eugenie Bouchard a tot luat-o la vale, canadianca avand saptamani bune petrecute in apropierea locului 100 mondial. Acum se afla pe 79 in lume si o intalneste pe Simona Halep in turul doi de la Dubai. Meciul este in direct pe Digisport 1 si LiveText pe HotNews. ro.

LIVEText Simona Halep vs Eugenie Bouchard 7-6(4), 2-1

9 meciuri in 13 zile. Mult, prea mult. Simona Halep a luptat pana la ultima minge, pana la ultima resursa de energie. A fost insa tot mai evidenta senzatia de picioare grele incepand cu ultima parte a setului al doilea. Belinda Bencic a stiut sa profite, a trecut peste pierderea primului set 6-4) si a obtinut calificarea in semifinalele de la Dubai dupa ce a fructificat a treia minge de meci 6-4, 6-2, dupa doua ore si 17 minute). Pentru Simona va urma o pauza meritata, urmatorul turneu la care sportiva noastra va participa urmand sa fie Indian Wells Premier Mandatory, 6-17 martie).

VIDEO WTA Dubai Simona Halep, eliminata n sferturi de Belinda Bencic: La capatul puterilor - Nevoia de odihna

actualitate, 11:15