01:05

Reactia Simonei Halep despre pauza medicala luata de Elise Mertens in finala turneului de la Doha, care a intors soarta meciului

Simona Halep a comentat la Digisport pe seama eventualului truc facut de Mertens, dar nu a dat vina pe adversara ei pentru esecul din finala de la Doha. Nu pot sa judec un astfel de moment si nici sa. continuă pe Antena3

Reactia Simonei Halep despre pauza medicala luata de Elise Mertens in finala turneului de la Doha: E treaba ei

WTA Dubai: Eugenie Bouchard, adversara Simonei Halep n turul doi

Eugenie Bouchard 80 WTA, beneficiara unui wild card) va fi adversara Simonei Halep in turul al doilea al turneului de categorie Premier 5 de la Dubai. Canadianca a invins-o in doua seturi pe Vera Lapko Belarus, 60 WTA), scor 6-3, 6-4.

WTA Dubai: Eugenie Bouchard, adversara Simonei Halep n turul doi (Rezultatele zilei)

Eugenie Bouchard 80 WTA, beneficiara unui wild card) va fi adversara Simonei Halep in turul al doilea al turneului de categorie Premier 5 de la Dubai. Canadianca a invins-o in doua seturi pe Vera Lapko Belarus, 60 WTA), scor 6-3, 6-4, dupa o ora si 22 de minute.

FOTO Cine este Elise Mertens, adversara Simonei Halep din finala de la Doha. Tatal ei are o meserie extrem de rar intalnita

Simona Halep va juca in ultimul act al turneului de la Doha impotriva belgiencei Elise Mertens si poate castiga primul trofeu din 2019.

WTA Doha: Elise Mertens, adversara Simonei Halep din marea finala (6-4, 2-6, 6-1 vs Angelique Kerber) - Simona conduce cu 2-0 n confruntarile directe

Elise Mertens 21 WTA) si Simona Halep se vor intalni in finala competitiei de la Doha, dupa ce belgianca a invins-o pe Angelique Kerber 6 WTA, cap de serie numarul 3), scor 6-4, 2-6, 6-1. Simona conduce cu 2-0 in confruntarile directe, impunandu-se de fiecare data pe zgura, anul trecut, la Madrid turul secund: 6-0, 6-3) si Roland Garros turul al patrulea: 6-2, 6-1).

VIDEO Mesajul care a facut-o sa uite de orice suparare! Cine i-a ridicat moralul Simonei Halep dupa infrangerea de la Doha

Simona Halep a luptat eroic la Doha, dar a clacat in finala turneului, unde a fost invinsa de Elise Mertens, intr-un meci incheiat in trei seturi.

VIDEO Mesajul care a facut-o sa uite de orice suparare! Cine i-a ridicat moralul Simonei Halep dupa esecul de la Doha

Halep vs Goerges / Reactia Simonei dupa calificarea in semifinale: Sunt mandra de modul in care m-am descurcat Ce spune despre viitoarea adversara

Jucatoarea romana de tenis Simona Halep s-a calificat, joi seara, in semifinalele turneului WTA de la Doha, dotat cu premii totale de 916. 131 dolari, dupa ce a invins-o pe germanca Julia Goerges, cu 7-6 1), 7-6 6).

Simona Halep, despre time-out-ul medical cerut de Mertens: Daca a facut-o fara niciun motiv, e treaba ei. Eu trebuia sa stau concentrata

Simona Halep a controlat autoritar primul set al finalei cu Elise Mertens, insa si-a pierdut ritmul dupa un time-out medicat cerut de belgianca la inceputul setului doi. Romanca a vorbit despre acest moment, dar a pus infrangerea pe seama oboselii. Daca a facut-o fara niciun motiv, e treaba ei. Eu trebuia sa stau concentrata, a spus Halep.

Prima reactie a Simonei Halep dupa infrangerea cu Mertens: Am avut o saptamana obositoare, dar sunt multumita

Simona Halep a pierdut finala WTA de la Doha in fata belgiencei Elisei Mertens, 21 WTA, dupa o finala pe care a controlat-o autoritar in prima jumatate.