21:45

VIDEO Sorana Cirstea a fost eliminata in turul secund al Australian Open; Cori Gauff s-a impus dupa doua ore si sase minute

Sorana Cirstea 74 WTA) a fost eliminata dramatic de americanca de 15 ani Cori Gauff 67 WTA), miercuri dimineata, in turul secund de la Australian Open. Romania a ramas cu o singura reprezentanta pe tabloul principal feminin de simplu, Simona Halep. continuă pe Hotnews

Sorana Cirstea, calificata in turul secund la Australian Open

Jucatoarea romana de tenis Sorana Cirstea s-a calificat in runda a doua a turneului Australian Open,.

Sorana, meci sufocant la Australian Open: Cirstea a fost eliminata de un copil de 15 ani!

Cine a ratat duelul dintre Sorana Cirstea 74 WTA) si Cori Gauff 67 WTA), in zorile zilei de miercuri, in turul II de la Australian Open, are ce regreta!.

Australian Open: Sorana Cirstea, eliminata in turul secund

Romanca Sorana Cirstea a fost invinsa de tanara jucatoare americana Cori Gauff cu 4-6, 6-3, 7-5, mie.

Sorana Cirstea in turul 2 la Australian Open

Jucatoarea Sorana Cirstea s-a calificat, luni, in turul secund la Australian Open, turneul de Mare Slem gazduit de Melbourne.

Sorana Cirstea eliminata de Cori Gauff (15 ani) dupa ce a avut 3-0 in decisiv

Pentru Sorana Cirstea aventura la Australian Open 2020 a luat sfarsit, marti, in turul al doilea.

Australian Open: Sorana Cirstea, in turul doi - Cu ce jucatoare de mare perspectiva va juca

Sorana Cirstea 74 WTA) s-a calificat, luni, in turul doi de la Australian Open, jucatoarea noastra reusind sa o invinga, scor 6-2, 7-65), pe Barbora Strycova Cehia, 34 WTA).

Ce a spus Cori Gauff dupa ce a revenit de la 0-3 in decisivul meciului cu Sorana Cirstea

Cori Gauff 67 WTA) a fost condusa de Sorana Cirstea 74 WTA) cu 1-0 la seturi si cu 3-0 in decisiv, dar in final a iesit invingatoare. Sportiva de 15 ani a declarat la conferinta de presa ca a avut incredere tot timpul ca poate reveni si a dezvaluit care a fost cheia pentru succesul din turul al doilea de la Australian Open.

Simona Halep, ultima romanca ramasa in picioare la Australian Open. Sorana Cirstea a parasit competitia, miercuri dimineata, dupa ce a fost batuta de o jucatoare cu jumatatea varstei ei

Sorana Cirstea, locul 74 WTA, a pierdut partida cu Cori Gauff, 67 WTA, din primul tur de la Australian Open, astfel ca Simona Halep a ramas ultima romanca din competitie. Sorana 29 de ani) a castigat.

Sorana Cirstea, in programul primei zile la Australian Open. Meciurile zilei, cu Venus Williams - Cori Gauff cap de afis

Australian Open 2020 incepe in aceasta noapte, de la ora Romaniei 2. Sorana Cirstea este singura romanca programata sa intre pe teren, in jurul orei 3. 30, pentru duelul cu favorita 32 a tabloului, Barbora Strycova, pe Terenul 22, dupa incheierea partidei dintre iberica Paula Badosa si suedeza Johanna Larsson.

Australian Open: Horia Tecau si Jean-Julien Rojer s-au calificat in turul secund

Horia Tecau si Jean-Julien Rojer s-au calificat in turul secund al probei de dublu de la Australian Open, dupa ce au trecut de cuplul format din Dominic Inglot Marea Britanie) si Aisam-Ul-Haq Qureshi Pakistan), scor 6-1, 3-6, 6-2.

actualitate, 21:45