05:45

VIDEO Cupa Frantei: Saint-Etienne, in finala dupa 38 de ani - A eliminat-o pe Rennes, detinatoarea trofeului

Saint-Etienne s-a calificat dramatic in finala Cupei Frantei, dupa o pauza de 38 de ani. Formatia lui Claude Puel s-a impus cu 2-1 in fata lui Rennes, detinatoarea trofeului, dupa ce a fost condusa cu 1-0. Golul calificarii a fost marcat in prelungiri. continuă pe Hotnews

VIDEO Cupa Frantei: PSG, in finala dupa o victorie clara cu Lyon - Mbappe a marcat de trei ori

PSG a fost condusa cu 1-0 de Olympique Lyon, dar echipa lui Thomas Tuchel s-a dezlantuit apoi si s-a impus cu 5-1. Mbappe a fost omul meciului de pe Parc Olympique Lyonnais, atacantul de 21 de ani marcand trei goluri.

VIDEO Cupa Spaniei: Athletic Bilbao, calificata in finala - Victorie de palmares pentru Granada

Granada a castigat returul cu Athletic Bilbao din semifinalele Cupei Spaniei, pe Estadio Nuevo Los Carmenes, scor 2-1, dar victoria nu a fost suficienta pentru a obtine calificarea in finala.

VIDEO Cupa Germaniei: Bayern, victorie la limita cu Schalke; FC Saarbrucken, surpriza serii

Bayern Munchen a trecut la limita de Schalke, scor 1-0, pe Veltins Arena, obtinand calificarea in semifinalele Cupei Germaniei. in celalalt sfert de finala al serii, FC Saarbrucken, echipa din Liga a patra a Germaniei Regionalliga Sudwest) a reusit surpriza si a eliminat-o pe Fortuna Dusseldorf la loviturile de departajare.

VIDEO Cupa Spaniei: Real Sociedad, prima finalista - Parcursul de vis al lui Mirandes a luat sfarsit

Real Sociedad este prima finalista a Cupei Spaniei, dupa ce a invins-o pe Mirandes liga a doua) si in mansa secunda a semifinalelor, scor 1-0, pe Estadio Municipal de Anduva Miranda de Ebro).