18:15

Echipa ideala a sezonului regulat din Liga I, formata exclusiv din jucatori ai echipelor din play-off

Liga Profesionista de Fotbal a anuntat, miercuri, echipa ideala a sezonului regulat din Liga I, primul 11 fiind format exclusiv din jucatori care evolueaza la echipele calificate in play-off-ul competitiei. Cel mai bun antrenor a fost desemnat tehnicianul Astrei Giurgiu, Constantin Enache. continuă pe Hotnews

Ultimul fluier in sezonul regulat din Liga 1. Vezi cum arata situatia inainte de playoff si playout

Astra Giurgiu s-a impus in-extremis in deplasarea de pe Oblemenco, scor 1-2 vs CSU Craiova, in ceea ce a fost ultima partida din acest sezon regulat de Liga 1. Acestea fiind spuse, cunoastem echipele care se vor.

Liga 1: CFR Cluj, nvingatoare n ultima etapa a sezonului regulat (1-0 cu Sepsi) - Programul meciurilor din play-off

CFR Cluj a incheiat sezonul regulat din Liga 1 cu o victorie la limita scor 1-0) in fata celor de la Sepsi Sfantu Gheorghe, formatie pe care in urma cu patru zile au eliminat-o in sferturile Cupei Romaniei. Unicul gol al intalnirii din Gruia a fost inscris de George Tucudean, in minutul 15.

Echipa ideala a sezonului regular in Liga 1 Betano

Liga Profesionista de Fotbal a anuntat, miercuri, care este cel mai bun 11 dupa cele 26 de etape ale sezonului regular in prima liga.

Clasamentul din Liga 1 la finalul sezonului regular

Dupa meciul dintre U Craiova 1948 CS si Astra Giurgiu s-a tras linie in Liga 1 Betano, iar conform regulamentului agreat punctele echipelor au fost injumatatite.

actualitate, 18:15